Se Špalkovou v pokračování Stínů v mlze opět hraje i její dcera

0
44

„V druhé řadě seriálu navazujeme na tu první s odstupem zhruba tří let, což znamená i změny v životech hlavních postav. Kriminální případy nabídnou vhled do různých prostředí a sociálních vrstev. Více než z podsvětí sledují příběhy obyčejných lidí, kterým se něco pokazilo nebo se ocitli ve špatný čas na špatném místě,“ prozrazuje kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

K postavě policistky, která současně řeší i manželskou krizi, se vrací Petra Špalková. Seriálovou dceru zase hraje její skutečná dcera Anděla Tichá. Mám štěstí, že jí práce nejen jde, ale navíc i baví,“ dodává herečka s tím, že jen musejí zvládat přesuny mezi Prahou a Ostravou a dohánět školu.

Autorovi scénáře, jímž zůstal Zdeněk Zapletal, se podle Radima Špačka opět daří kombinovat skutečné případy se smyšlenými. „Důvody ke zločinům jsou hodně fádní, většinou jde o žárlivost, peníze, nevěru, takže si pomáháme fikcí, ale třeba jedenáctý díl je inspirovaný reálnou kauzou korupce ve fotbale,“ líčí režisér.

Druhou sérii od první odlišuje především fakt, že se těžiště zájmu přesouvá na rodinu Vyorálkova rozvedeného kriminalisty, který se nechal přeložit, aby byl nablízku svému dospívajícímu synovi. „Během první série jsem se zdokonalil v tom, jak přežít v Ostravě. To jsme se naučili všichni,“ přiznává herec.

První řada Stínů v mlze měla premiéru na začátku loňského roku, průměrně ji sledovalo více než 1,6 milionu diváků. Letos za ni tvůrci obdrželi nominaci na Českého lva. Natáčení druhé řady je předběžně rozložené do sto třiceti pěti dnů. V programu České televize by se mohly nové díly objevit již příští rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno