Tak příšerný film? Novinku Batgirl diváci neuvidí, ač stála 100 milionů dolarů


Leslie Graceová během natáčení filmu Batgirl


| foto: Profimedia.cz

Podle listu The Guardian se Batgirl zařadila mezi nejdražší zrušené filmové projekty všech dob.

Důvody zásahu nebyly bezprostředně zcela jasné. Společnost Warner Bros médiím sdělila, že rozhodnutí souvisí s „posunem ve strategii našeho vedení“ ohledně HBO Max a komiksového světa značky DC. Zpráva se objevila po změně v čele konglomerátu Warner Bros. Discovery, jehož nový šéf David Zaslav klade důraz na snižování výdajů, uvádí web The Hollywood Reporter.

Zároveň se objevily informace o interních pochybnostech ohledně kvality snímku. Bulvární list The New York Post, který o zrušení premiéry informoval jako první, citoval nejmenovaný zdroj, který mluvil o velmi špatných ohlasech na první promítací testy. V produkční společnosti údajně panovaly obavy, že promítání „příšerného“ filmu by způsobilo nenapravitelné škody.

Do hlavní role Batgirl byla obsazena nepříliš známá herečka Leslie Graceová, po jejím boku se pak měly objevit etablované hvězdy Michael Keaton a J. K. Simmons. Původní rozpočet filmu byl okolo 80 milionů dolarů (skoro dvě miliardy Kč), konečné náklady na produkci ale byly vyšší v důsledku covidových opatření. Podle informací New York Post dokonce přesáhly 100 milionů dolarů.

Společně s Batgirl Warner Bros zrušilo také premiéru animovaného snímku Scoob!: Holiday Haunt ze série o psovi Scooby Doo a jeho přátelích. Podle zdrojů amerických médií na jeho produkci studio vynaložilo asi 40 milionů dolarů.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts