TELEVIZIONÁŘ: Český lev znovu posiluje svou roli na obrazovce

0
56

Má sice atraktivní soupeře v premiérových krimiseriálech Duch na Primě a Šéfka na Nově, respektive ve výpravném historickém velkofilmu Egypťan Sinuhet na ČT2, současně je však může přebít sestavou populárních hostů. 

Ceny vítězům předají mimo jiné herci Jana Plodková, Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Ivan Trojan či rodinný tandem otce Boleslava a syna Vladimíra Polívkových, dále kameraman a letošní osmdesátník Vladimír Smutný nebo režisér a producent Václav Marhoul. 

Navíc výroční ceny České filmové a televizí akademie posilují právě svou televizní část. Klíčový souboj sice svedou dva filmy pro kina, komorní tragikomedie z normalizačních let Okupace a životopisný příběh Zátopek, které získaly shodně po třinácti nominacích, do profesních kategorií však zasáhnou i tituly nominované za televize.

Jmenovitě dvě minisérie, Případ Roubal a Božena, mají též herecké šance pro Hynka Čermáka a Annu Kameníkovou. V neposlední řadě pak hned po přenosu láká na svou televizní premiéru Modelář, za něhož lví sošku pro herce ve vedlejší roli dostal Jiří Mádl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno