TELEVIZIONÁŘ: Fotbalista Stallone riskuje válečný trest za Vítězství


Sylvester Stallone ve filmu Nerovný zápas (Vítězství)


| foto: ČT

Vychází ze skutečné události, v roce 1942 na okupované Ukrajině byli hráči z kyjevských fotbalových klubů postaveni proti výběru německého letectva a porazili jej 5:1 vzdor vědomí, že trest za výhru může být nejvyšší.

Film v režii Johna Hustona přesunul zápas na rok 1943 do Paříže a borce, kteří nastoupí proti Němcům, vybírá Michael Caine coby trenér v zajateckém táboře pro spojenecké vojáky i ve východoevropských koncentrácích.

Stallonova postava pak má s francouzskými odbojáři dojednat, že během mače pomohou zuboženým fotbalistům k útěku. Jenže zápas smrti, jak se historickému utkání přezdívá, začne být pro tým důležitější než vidina vlastní svobody.

Traduje se, že Caine roli přijal pouze proto, aby mohl pracovat s Pelém, jenž zdaleka není jediným ze skutečných slavných fotbalistů, kteří si ve filmu zahráli.

Stallone na filmovém postu brankáře se zase musel vzdát svého snu, že právě jeho hrdina vstřelí vítězný gól; mimochodem při natáčení zákroku proti Pelému si neporazitelný Rocky či Rambo zlomil prst.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts