TELEVIZIONÁŘ: Jak se z Barunky stala svědkyní rodičovské války

0
234


Nataša Tanská coby Barunka v Babičce


| foto: Barrandov

Přitom však působí neméně moderně, od kamery po civilní herecký výraz. V divadelním zákulisí, přímo během představení Shakespearovy tragédie Othello, vrcholí paralelní příběh partnerské žárlivosti. 

Středobod milostného trojúhelníku představuje Jiřina Štěpničková a dcerku rozhádaných rodičů ztělesnila tehdy dvanáctiletá Nataša Tanská; rok poté, co ji stejný režisér František Čáp objevil pro ikonickou roli Barunky ve své Babičce. 

Líbezná školačka tehdy netušila, jak krátká bude její vysněná herecká dráha, po Preludiu totiž natočila už jen čtyři filmy, naposled před sedmdesáti lety, než se kariéry před kamerou vzdala kvůli své nemoci a věnovala se psaní. 

Ani jako scenáristka se Tanská neztratila, včetně divadelních her či rozhlasové Hodiny angličtiny, která se dočkala i televizní verze a v níž se opět rodinné trauma odhaluje očima školačky. 

Ostatně děti byly častými hrdiny jejích textů a pro ně také napsala kouzelnou knížku, podle níž vznikl animovaný seriál o dvou malých kocourech Puf a Muf. Nataša Tanská zemřela v roce 2014. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno