TELEVIZIONÁŘ: Povadlá hvězda Judy, která dovedla publiku vynadat


Z plakátu filmu Judy


| foto: Bio

Však se také herečka na ztvárnění někdejší hollywoodské hvězdy Judy Garlandové připravovala po všech stránkách včetně tréninku zpěvu, s nímž začala už rok před natáčením, písně z filmu poté sama nahrála ve slavném londýnském studiu Abbey Road.

Po premiéře se na ni hrnula chvála ze všech stran, s jedinou výjimkou: Liza Minnelli, též hvězdná dcera Garlandové, se na film o své matce ani nepodívala. Dá se to pochopit, protože jeho děj se nezabývá érou největší slávy Garlandové, nýbrž obdobím úpadku.

Rok před svou smrtí přijíždí Judy do Londýna na sérii vyprodaných koncertů. Její manželství i zásoby peněz se hroutí a ze sladké Dorotky, která před třiceti lety zazářila v muzikálu Čaroděj ze země Oz, se stala navenek povýšená diva, která však mimo reflektory trpí závislostmi i strachem, jestli každé další vystoupení ještě vůbec zvládne.

A když vážně selže, zahrne diváky nadávkami. Zellwegerová je opravdu skvělá, daleko lepší než film sám, ač postavu budovala jen z archivů. Narodila se roku 1969, kdy Garlandová zemřela.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts