TELEVIZIONÁŘ: Trochu jiná Evita. Tak, jak ji viděla Faye Dunawayová


Faye Dunawayová jako Evita Perónová


| foto: ČT

Eva Perónová, manželka prezidenta Juana Peróna, se v muzikálové verzi v podání zpěvačky Madonny stala pohádkovou dobrou vílou lidových mas, ovšem televizní film, v jehož titulní roli fascinuje Faye Dunawayová, nepřináší portrét zdaleka tak jednoznačný.

Vychází z knižních životopisů Johna Barnese a Nicholase Frasera, začíná chudým dětstvím nemanželské dcery a jejím umanutým snem o slávě, za nímž se záhy vydá do Buenos Aires. Za úspěch je ochotna zaplatit jakoukoli cenu, takže se nakonec prosadí.

Ovšem film naznačuje, že její cílevědomost hraničila s bezohledností, že dobročinnost jenom cynicky předstírala pro mocenské zájmy a že s oponenty dokázala tvrdě zametat.

V každém případě vydatně pomohla manželovi v politické kariéře a též předčasná smrt Evy Perónové vymazala z jejího pomníku kontroverzní stránky nejednoznačné osobnosti.

Režisér snímku Marvin J. Chomsky, bratranec lingvisty Noama Chomského, se na historické látky specializoval, ostatně jednu ze svých čtyř televizních cen Emmy dostal za Petra Velikého.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts