VE VARU S MIRKOU: Přijel pirát, spadl strop a špion se vozil s umělci

Strop se propadl na toaletě jednoho z pokojů. Podle vedení hotelu šlo o předem nezjistitelnou závadu, promáčela se vzduchotechnická instalace, údržba poté vyměnila podhledy a vše se prý obešlo bez zranění – nepočítaje v to šok zahraniční novinářky, která nově zrekonstruovaný pokoj obývala.

Nebyl to jediný horor dne, ke strašidelnému snímku Men totiž patřil bizarní průvod masek v podobě božské Marilyn Monroe, vyzbrojených ještě hromadou jablek. Jakou úlohu ve filmu hrají, zjistí zájemci po půlnoční festivalové předpremiéře i v běžných kinech od 28. července.

Jiný druh diváků konečně našel svého favorita v hlavní soutěži, a sice izraelský film Amerika, jehož hrdina putuje mezi rodnou zemí a svým nynějším životem v Chicagu. Je to opravdu zážitek až nefestivalově starosvětský: má příběh, téma, prostředek i konec, lidskou vnímavost i něžnou barevnost. Jak nemoderní…

Ctitelky Adama Mišíka zažily svůj idol ve dvou podobách, v civilní chlapecké a v drsně raperské roli ve filmu BANGER., který do kin vtrhne koncem září. Hrdina drogové gangsterky natočené na mobil prozradil, že by se rád v budoucnu postavil i na druhou stranu kameru a že už si námět píše.

Aktuální statistika praví, že vedle více než šesti tisíc nadšenců se na festivalu pohybuje asi patnáct set profesionálů od tvůrců po novináře. V takovém množství tváří samozřejmě nemůže znát každý každého, takže pozor, koho coby akt milosrdenství přiberete při cestě na večírek do auta.

Může to být totiž třeba fotograf, který zná dejme tomu kritičku, na niž po celou jízdu dštíte oheň a síru: jak si mohla dovolit pohanět váš báječný film a dokonce hned po festivalovém uvedení; hanba, to se přece nedělá!

Omyl, dělá, od Cannes po Berlinale. Horší je, že proradný pasažér zachoval pokerovou tvář a svůj zážitek vzápětí celé novinářské komunitě hrdě odvyprávěl. Halina Pawlowská by přidala nějakou moudrou radu, třeba Před náhodným pasažérem intimnosti neproberem.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts