Komerční prezentace Aktual.: 14.09.2024 17:50

Berlín – Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v německé lize na hřišti Hoffenheimu 4:1. Adam Hložek proti bývalému klubu nenastoupil kvůli problémům se stehnem, v základní sestavě Hoffenheimu figuroval z českých fotbalistů jen obránce Pavel Kadeřábek. Robin Hranáč zůstal na lavičce a David Jurásek se zotavuje po zlomenině ruky. Patrik Schick na druhé straně naskočil do hry v 86. minutě, brankář Matěj Kovář strávil utkání mezi náhradníky.

Bayer otevřel skóre v 17. minutě, když Boniface upláchl domácím obráncům a naservíroval míč před prázdnou branku Terrieriovi, jenž si připsal první trefu po letním přestupu z Rennes. O třináct minut později se opět uvolnil Boniface a tentokrát sám zvýšil na 2:0. Osm minut před poločasem snížil Berisha a vstřelil první branku Hoffenheimu v sezoně, jejímž autorem nebyl útočník Kramarič.

TSG se ve druhém dějství snažil o vyrovnání, ale v 72. minutě Geiger ve vápně fauloval Grimalda a penaltu nekompromisně proměnil Wirtz. Za další tři minuty zpečetil výsledek svou druhou brankou v zápase po pohledné individuální akci útočník Boniface.

Fotbalisté Lipska poprvé v sezoně ztratili, když doma remizovali s Unionem Berlín 0:0. Domácí měli v 74. minutě výhodu pokutového kopu, ale Openda jej neproměnil. Na lavičkách chyběli oba hlavní trenéři. Domácí Marco Rose nemohl vést tým kvůli disciplinárnímu trestu, kouč hostů Bo Svensson musel zápas vynechat vinou nemoci.

Mönchengladbach podlehl Stuttgartu 1:3. Za domácí skóroval Pléa, za VfB se dvakrát prosadil Demirovič a jednou Undav. Domácí Tomáš Čvančara do hry naskočil z lavičky v 76. minutě za konečného stavu. Proti Stuttgartu i Leverkusenu nastoupí v Lize mistrů pražská Sparta.

Německá fotbalová liga – 3. kolo:

Freiburg – Bochum 2:1 (58. a 61. Adamu – 45. Boadu), Hoffenheim – Leverkusen 1:4 (37. Berisha – 30. a 75. Boniface, 17. Terrier, 72. Wirtz z pen.), Mönchengladbach – Stuttgart 1:3 (27. Pléa – 58. a 61. Demirovič, 21. Undav), Lipsko – Union Berlín 0:0, Wolfsburg – Frankfurt 1:2 (76. Baku – 30. a 82. z pen. Marmúš),

18:30 Kiel – Bayern Mnichov.