Komerční prezentace Aktual.: 18.09.2024 21:49

Brno – Hokejisté Liberce díky podařenému vstupu do utkání vyhráli v 1. kole extraligy v Brně nad Kometou 2:1. Už do 7. minuty získali Bílým Tygrům dvoubrankový náskok slovenští útočníci Róbert Lantoši a Martin Faško-Rudáš. V čase 57:24 snížil v oslabení Jakub Kos.

Po státní hymně se šlo do úvodního zápasu sezony a dlouho se čekalo na první šanci. Hra byla z obou stran kostrbatá, oba týmy se hledaly. Avšak první příležitost byla už gólová. Z pravého kruhu si vybruslil do palebné pozice hostující Lantoši a přesnou střelou do šibenice překonal brankáře Postavu.

Následně mohl udeřit obránce Melancon, který dostal příliš mnoho prostoru mezi kruhy, ale Postava předvedl skvělý zákrok lapačkou a podržel svůj tým. Jenže třetí střela byla znovu gólová a prosadil se Faško-Rudáš, jenž všechny zaskočil přesnou střelou pod horní tyč.

Kometa se na nepříjemný úvod třetiny snažila ihned reagovat, Cingel mohl snížit, ale po samostatné akci trefil jen výstroj Kváči. Blízko brance byla i slovenská dvojice Pospíšil, tečující Marcinko a také Flek, ale Liberec odolal.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Kometa sice měla více ze hry, ale neproměňovala své šance. Liberec hrál v obraně velmi pozorně a pokud to jen trošku hořelo, zasáhl skvěle Kváča. Ten hned v úvodu vyrážečkou zabránil ve skórování Flekovi. Bílí Tygři však také nezůstávali pozadu, Filippi ihned po vhazování orazítkoval horní tyč brněnské brány. Následovala desetiminutovka, kdy Kometa měla velký tlak a byla skutečně blízko ke kontaktní brance, leč Ďalogova ani Pospíšilova vyložená šance nebyla zužitkována.

Poslední třetina příliš hokejové krásy fanouškům ve Winning Group Areně nenabídla. Liberec stále držel svůj náskok a spoléhal se na pevnou obranu podpořenou Kváčou. Ten se vytáhl po tutovce Fleka, kterému servíroval puk před bránu Ďaloga, ale liberecký gólman se vytáhl.

Snaha Brňanům nešla upřít, na střely byli i lepší, ale zlobila je efektivita. Snížení se ale domácí přeci jen dočkali ve vlastním oslabení. Konečný ujel ve dvojici s Jakubem Kosem, který pokořil Kváču. Brňané se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale času bylo už málo a Liberec těsné vedení uhájil.

Hlasy trenérů po utkání:

Kamil Pokorný (Brno): „Špatný scénář, kdy je to v sedmé minutě 0:2, si nikdo nepřeje. Ještě k tomu v prvním zápase a na domácím ledě. Padla na nás deka, byli jsme všude o krok později. Přesto jsme měli dvě šance, abychom gól dali. Strašně jsme ho potřebovali, abychom se zvedli a zvedli už tak výborné diváky. Bohužel i přesto, že jsme hru ve třetí třetině zlepšili v útočném pásmu, měli jsme další možnosti, tak jsme kontaktní gól nedali. Přišel až pozdě v době, kdy jsme ho nejmíň čekali a hráli oslabení. Úvod nás stál dnes tři body, soupeři gratuluji k vítězství. Začátek mu pomohl a byl živější a dravější.“

Filip Pešán (Liberec): „Do utkání jsme vstoupili organizovaně a aktivně. Z aktivity v útočném pásmu jsme vstřelili v brzkých minutách první třetiny dva góly, což mělo velký vliv na ráz utkání. Vlastně nám to stačilo na to, abychom tady ukradli cenné body. Připravovali jsme se na brejkové situace Komety, která je v nich velmi silná, a přesto několikrát její hráči ujeli. Vrchol byla naše přesilovka, z toho situace dvou na jednoho a gól na 2:1. Díky tomu jsme si závěr zbytečně zkomplikovali. Jinak za tu bojovnost i s menším počtem hráčů si myslím, že jsme si zasloužili bodovat a jsem za to rád.“

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 58. J. Kos (Konečný, Postava) – 5. Lantoši (Krutil, Melancon), 7. Faško-Rudáš (Filippi, Melancon). Rozhodčí: Kika, Vrba – Lederer, Blažek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6947.

Brno: Postava – Ščotka, Davidson, Holland, Beaudin, Ďaloga, Gulaši, Bartejs – Flek, Cingel, H. Zohorna – Jedlička, Marcinko, K. Pospíšil – Říčka, Konečný, Zaťovič – J. Kos, Kollár, A. Zbořil. Trenér: Pokorný.

Liberec: Kváča – Krutil, Šimek, Melancon, M. Ivan, T. Galvas, Derner, R. Petrovický, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi, Lantoši – Kelly Klíma, A. Musil, Ryšavý – Thomas, Jansa, J. Vlach – Peterek, Handl. Trenér: Pešán.