Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 21:00

Liberec – Hokejisté Kladna zvítězili v 6. kole extraligy na ledě Liberce 3:2 po samostatných nájezdech. Rytíři tak odčinili páteční porážku 2:4 z Hradce Králové. Naopak Bílí Tygři prohráli potřetí za sebou a na domácím ledě se ani na čtvrtý pokus nedočkali vítězství.

Kladenští měli výborný vstup do utkání, po deseti minutách hry a gólech Ticháčka a Tralmakse vedli 2:0. Za domácí ještě v první třetině snížil Ivan a v závěrečné power play vyrovnal Lantoši. O bodu navíc pro Středočechy rozhodl v samostatných nájezdech Pietroniro.

Utkání začalo opatrně a hrálo se především ve středním pásmu. První větší šanci měl liberecký Jansa, ale Lukeše nepřekonal. V 8. minutě šli Rytíři do vedení. Ticháček využil chybného střídání domácích, najel si až před Kváču a nadvakrát přehodil puk přes jeho beton.

Bílí Tygři mohli odpovědět v následné přesilovce, do úniku jim ale pláchl Straka, při zakončení ho fauloval Faško-Rudáš a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se rozjel Tralmaks a suverénně Kváču prostřelil.

Poté se ke slovu dostali také domácí, kteří v 16. minutě zásluhou Ivanovy šikovné teče snížili. Hned vzápětí mohl vyrovnat Filippi, jeho tvrdou ránu bez přípravy ale zastavila horní tyč.

Na začátku druhé části hráli Severočeši v početní výhodě a ve slibné pozici se ocitl Lantoši, Lukeš ale zasáhl. Vzápětí měl vyrovnání na holi Faško-Rudáš, avšak kladenský brankář svůj tým opět podržel. Na opačné straně zahrozil z bezprostřední blízkosti Jágr, také Kváča byl na místě.

Liberečtí poté převzali iniciativu, v závěru druhé dvacetiminutovky hráli další přesilovku a v gólové šanci se objevil navrátilec do sestavy Bulíř, minul však poloodkrytou branku. Po něm ještě ostře pálil Flynn a za Lukešem se podruhé v zápase rozezvučela branková konstrukce.

Přesilovou hru si zahráli v úvodu třetího dějství také Rytíři, domácí se ubránili. Kladnu mohl vrátit dvoubrankové vedení Pytlík, Kváča ale jeho pokus s obtížemi zkrotil.

Bílí Tygři se museli s přibývajícím časem tlačit stále více dopředu a Středočeši vyráželi do rychlých protiútoků. Dvě minuty před sirénou sáhl liberecký trenér Pešán ke hře bez brankáře a tento tah mu vyšel. Lantošiho gól na 2:2 poslal zápas do prodloužení.

V nastavení měli častěji puk na hokejkách domácí hráči a rozhodnout mohl po individuální akci Klíma, Lukeše však nepřekonal. Vítěze tak musely určit samostatné nájezdy, v nichž byl jediným úspěšným střelcem kladenský obránce Pietroniro.

Hlasy trenérů po utkání:

Boris Žabka (Liberec): „Neměli jsme špatný vstup do utkání, po dvou chybách jsme ale byli potrestáni dvěma góly soupeře. Trochu nás to srazilo dolů. Od druhé třetiny ale bylo vidět, že jsme táhli za jeden provaz a dělali maximum, abychom alespoň vyrovnali. Myslím si, že jsme si to za druhou a třetí třetinu zasloužili. Samozřejmě nás mrzí, že jsme před výbornou návštěvou nedokázali zápas dovést do vítězného konce alespoň za dva body.“

David Čermák (Kladno): „Sice jsme opět v závěru, podobně jako v zápasech s Hradcem Králové a Litvínov, přišli o body. Ale dva body za výhru po nájezdech z Liberce určitě bereme. Jsou to pro nás první body, které jsme získali na hřišti soupeře. Teď na to potřebujeme a budeme chtít navázat také na domácím ledě.“

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. M. Ivan (A. Musil, Melancon), 58. Lantoši (A. Musil, M. Ivan) – 8. Ticháček, 10. Tralmaks z trest. střílení, rozhodující sam. nájezd Pietroniro. Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Hynek, Dědek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6196.

Sestavy:

Liberec: Kváča – Budík, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, Petrovický, Derner, Krutil – Lantoši, Filippi, Ryšavý – Faško-Rudáš, Bulíř, Flynn – Thomas, A. Musil, Zachar – Kelly Klíma, Jansa, Petrovský. Trenér: Pešán.

Kladno: Š. Lukeš – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – J. Strnad, O. Bláha, S. Redlich – P. Straka. Trenér: Čermák.