Komerční prezentace Aktual.: 22.09.2024 20:33

Hradec Králové – Hokejisté Hradce Králové prohráli v utkání 3. kola extraligy s Libercem 3:4 po samostatných nájezdech. Východočeši získali první bod v sezoně, ale dál čekají na výhru. Proti Bílým Tygrům jim k ní nepomohla ani stovka všech střeleckých pokusů. Nájezdy rozhodl útočník Oscar Flynn, který byl jediným úspěšným exekutorem rozstřelu.

Liberec v úvodní třetině jen stěží zachytával tempo Mountfieldu a za nerozhodný stav 1:1, který si odnášel do kabin, mohl být vděčný. Poprvé inkasoval v oslabení po pěti minutách, kdy kotouč dotlačil do sítě Pour. Kváčovi sice bránil v zákroku Miškář, ale rozhodčí po trenérské výzvě liberecké střídačky potvrdili gól u videa.

Nabuzený Hradec Králové si od té chvíle vytvářel spoustu gólových příležitostí. Kváča vychytal Dmowského i Miškáře, při dorážkách Chalupy a opět Miškáře měl zase štěstí, že domácí útočníci netrefili puk dobře. Místo toho Bílí Tygři vyrovnali při svém prvním povedeném střídání v 11. minutě, a to zásluhou dorážky obránce Melancona.

Mountfieldu mohl vrátit vedení z úniku ve vlastním oslabení Perret, jemuž ale puk sjel při kličce z hole. Poté navíc sám fauloval a ačkoli Liberec dvojnásobnou výhodu nevyužil, přesně s Perretovým návratem snadno završil obrat Vlach.

Domácí postupně přebírali otěže hry zpátky na svou stranu, měli však problémy prorazit obranný val soupeře. Za záda jim naopak ujel Filippi a debutující brankář Škorvánek vytáhl jeho zakončení hřbetem lapačky. Stejnou částí výstroje nedosáhl Kváča 12 sekund před druhou sirénou na Pláňkovu ránu a Hradec vyrovnal.

Právě Pláněk zkraje třetí třetiny nuceně zamířil do kabin s vyšším trestem za faul kolenem na Jansu a Mountfield si zopakoval situaci z pátečního utkání s Brnem. V dlouhém oslabení paradoxně sám skóroval, když Perret napravil to, co se mu předtím nepovedlo, jenže Lantoši po krásné Flynnově pobídce vrátil nerozhodný stav.

Většinový obraz utkání zesílily v závěrečných minutách dva liberecké fauly, Východočeši však z tlaku na vítězný gól nedosáhli. V prodloužení završili rovnou stovku střeleckých pokusů, přesto nakonec prohráli, když v samostatných nájezdech na Kváču ani jednou nevyzráli a soupeři stačil Flynnův gól z úvodní série.

Hlasy trenérů po utkání:

Tomáš Hamara (Hradec Králové): „Porážka je pro nás trpká, protože si myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Bohužel nás celou dobu trápí proměňování šancí. Stál proti nám vynikající gólman, ale chybí nám šikovnost a větší důraz. Druhá věc jsou přesilovky, které taky musíme zlepšit. Jinak to byl perfektní zápas nahoru – dolů a soupeře jsme dostávali pod tlak. Nájezdy už jsou loterie a Kváča to v nich zavřel.“

Filip Pešán (Liberec): „Domácí byli po celý zápas aktivnější a zavírali nás v pásmu. My jsme drželi krok díky obětavosti a výbornému Petru Kváčovi. Dokonce jsme se dostali i do vedení a pomohly nám přesilovky, i když jsme v jedné dlouhé taky dostali branku. Byl to boj o každý kotouč až do konce zápasu a nájezdy rozhodl vynikající Kváča.“

Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Miškář, Šťastný), 40. Pláněk (Freibergs, R. Pavlík), 44. Perret (Tamáši) – 11. Melancon (Lantoši, Flynn), 23. J. Vlach (Faško-Rudáš), 46. Lantoši, rozhodující sam. nájezd Flynn. Rozhodčí: Kika, Květoň – Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:6, navíc Pláněk (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3589.

Hradec Králové: Škorvánek – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Kváča – Krutil, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, Petrovický – Faško-Rudáš, Filippi, Ryšavý – Lantoši, A. Musil, Flynn – Kelly Klíma, Jansa, J. Vlach – Peterek, Petrovský, Handl. Trenér: Pešán.