Komerční prezentace Aktual.: 27.10.2024 21:33

Litvínov (Mostecko) – Hokejisté Litvínova po dvou porážkách zabrali a udrželi se na třetím místě tabulky. V dnešním utkání 15. kola domácí nejvyšší soutěže deklasovali Plzeň 6:0 i díky premiérovému extraligovému hattricku kapitána Matúše Sukeľa a první nule sezony v podání brankáře Šimona Zajíčka. Hostující Škoda prohrála osmé z posledních devíti utkání a zůstává poslední.

Střetnutí přineslo dva debuty útočníků, domácí na střídavé starty posílil mladík Jaroslav Brož ze Vsetína, Plzeň představila zkušeného Kanaďana Turnera Elsona.

V úvodní třetině nejprve soupeři nevyužili každý po jednom sólovém nájezdu. Už po 94 sekundách ujel domácí Pekař, ale puk nechal za sebou a už ho mezi Hrenákovy betony neprocpal. Na druhé straně Simonův únik dopadl ještě hůř – kotouč mu utekl a nezakončil vůbec. Ke konci první části udeřil Litvínov. David Kaše nejprve trefil tyčku, vzápětí z rohu nahrál Sandbergovi, který se prosadil střelou bez přípravy k tyčce.

Ve druhé dvacetiminutovce Severočeši zlomili nejhorší tým extraligy třemi góly v rozmezí pěti minut. Nejprve však měli možnost hosté, Lalancette nevyužil přečíslení dvou na jednoho. V půli zápasu spustil Litvínov uragán. Gut nejprve trefil spojnici břevna a tyčky, pak už se prosadil kapitán Sukeľ. Využil přesilovku jen sekundu před jejím vypršením, když puk nahodil zpoza branky a gólman Hrenák si ho srazil za záda.

Dvě minuty nato ho navíc propálil od modré čáry Zeman. A uběhly jen další tři minuty, když tým Vervy vyrazil do přečíslení, Sandberg přenesl hru na Sukeľa, který puk zametl do sítě podél přesouvajícího se brankáře Škody.

I ve třetí třetině gólu Litvínova předcházela tyčka, nastřelil ji Jícha. Pak už Sukeľ završil hattrick, kotouč dopravil u tyčky do odkryté branky po ideální přihrávce extraligového debutanta Brože. Zmar Plzně zvýraznil David Kaše, který proměnil sólo v oslabení střelou nad brankářovu lapačku. A Zimním stadionem Ivana Hlinky obíhala mexická vlna.

Hlasy trenérů po utkání:

Karel Mlejnek (Litvínov): „Sekvence mezi 30. a 35. minutou byla klíčová, tam se utkání lámalo. Soupeř byl v první polovině zápasu velmi nebezpečný, agresivní, vytvořil si několik náznaků přečíslení, jedno zavánělo golem. S tím jsme nebyli spokojení, pár věcí jsme hráčům museli důrazně připomenout. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, protože teď jsme neměli dobré období. Vyzdvihuju, že mužstvo v závěru drželo pohromadě, když tam byla bitka. Kluci chtěli pro gólmana nulu a blokovali střely. To kvituji.“

Václav Pletka (Plzeň): „První třetina ještě jakžtakž, nějaké věci jsme si vytvořili, od druhého gólu se to ale sesypalo jako domeček z karet. Litvínov si pak dělal, co chtěl, byl lepší, my jsme přestali hrát a už jsme na soupeře neměli v ničem. Dobře bruslil, kombinoval, tlačil se do brány, to nám zatím chybí. Jestli to nezvedneme a nezačneme bojovat o holý život, protože už není za pět minut dvanáct, ale po dvanácté, řítíme se do pořádného průšvihu.“

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Sandberg (D. Kaše, Czuczman), 31. M. Sukeľ (Gut, Koblasa), 33. D. Zeman (D. Kaše, Czuczman), 36. M. Sukeľ (Sandberg, McIsaac), 55. M. Sukeľ (Brož, Sandberg), 59. D. Kaše. Rozhodčí: Ondráček, Stano – Špůr, Thuma. Vyloučení: 3:3, navíc Baránek – Pitule oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4901.

Sestavy:

Litvínov: Zajíček – Baránek, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, Gajdoš – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Maštalířský – Havelka, Jícha, Brož. Trenér: Mlejnek.

Plzeň: Hrenák – Zámorský, Pulpán, Merežko, Skok, Pšenička, Piskáček, od 21. navíc Brůna – O. Rohlík, Elson, Měchura – Lev, Klepiš, D. Simon – Söderlund, Lalancette, Schleiss – Matýs, Mertl, Pitule – Urban. Trenér: Jandač.