Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 19:55

Olomouc – Hokejisté Litvínova zdolali v šestém kole extraligy Olomouc na jejím ledě 2:1 a v sezoně stále neztratili ani bod. Skóre otevřel premiérovou extraligovou brankou Vojtěch Husinecký, za Hanáky vyrovnal Jan Knotek. Nerozhodný stav pak vydržel do 48. minuty, ve které rozhodl o vítězství Severočechů tečí David Kaše.

Olomouc začala aktivněji a při akci druhého útoku musel u levé tyče zasáhnout Zajíček. Na druhé straně vystřelil bez přípravy mezi kruhy volný Hlava, Machovský vyrážečkou poslal puk mimo branku. V sedmé minutě se Litvínov dostal do vedení. Obránce Husinecký, hrající druhý extraligový zápas, vsítil z pravého kruhu premiérový gól v nejvyšší soutěži.

Odpovědět se snažil z přečíslení Káňa, jeho dorážku Kohoutovy střely ale Zajíček dokázal udržet před brankovou čárou. Hanáci měli více ze hry, Navrátil však na litvínovského brankáře nevyzrál po teči ani z bezprostřední blízkosti. Náskok hostů mohl v oslabení zvýšit David Kaše, kterého v nájezdu dvou na jednoho vychytal Machovský.

Litvínov si do druhé třetiny přenesl půldruhé minuty přesilovky, tu nicméně nevyužil. Blízko vyrovnání byl po Zemanově chybě ve středním pásmu Černý, proti němuž se ještě vyznamenal Zajíček, v 25. minutě už se ale Olomoučtí radovali. Kotouč do prázdné části branky nasměroval Knotek a v extralize se prosadil poprvé od 18. prosince loňského roku.

Sám na bránu pak ujel lotyšský bek Zile, Machovský si však mezeru mezi betony pohlídal a domácí mužstvo podržel. Poradil si také se střelou Koblasy, jenž předtím nabral rychlost na pravém křídle. Olomoucký obrat mohl z trestného střílení dokončit Navrátil, puk ale poslal jen do Zajíčkova betonu.

Ve třetí třetině tečoval Kohout nahození od modré čáry těsně vedle branky hostů. Litvínov znovu odskočil díky spolupráci bratrů Kašových – Ondřejovu nabídku usměrnil do horního rohu branky David. Ondřej Kaše mohl poté k asistenci přidat i gól, po úniku a kličce do bekhendu trefil tyč.

Vyrovnat se při vyloučení Davida Kašeho pokoušeli Navrátil s Knotkem, Zajíček ale odolal. Domácí už neskórovali ani při závěrečném risku se šesti bruslaři.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. J. Knotek (Anděl, Řezníček) – 7. Husinecký (Hlava, D. Kaše), 48. D. Kaše (O. Kaše, McIsaac). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Rampír. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4518.

Sestavy:

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, Škůrek – Kohout, Kusko, J. Káňa – Navrátil, Nahodil, Fridrich – Orsava, P. Musil, Kunc – Ministr, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

Litvínov: Zajíček – Baláž, Zile, McIsaac, D. Zeman, Husinecký, Polášek, V. Beran – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Jurčík – Havelka, Jícha, Vopelka. Trenér: Mlejnek.