Komerční prezentace Aktual.: 24.09.2024 21:14

Liberec – Hokejisté Litvínova vyhráli ve 4. kole extraligy v Liberci 4:2 a i nadále zůstávají jediným týmem se stoprocentní bilancí. Naopak Bílí Tygři nedokázali navázat na nedělní vítězství 4:3 po nájezdech z Hradce Králové a na domácím ledě vyšli podruhé za sebou naprázdno.

Po vyrovnané první třetině rozhodl Litvínov o své čtvrté výhře ze čtyř zápasů ve druhé části, kdy se za stavu 2:2 nejprve podruhé v zápase trefil obránce Jared McIsaac. Na jeho trefu poté ještě do přestávky navázal švédský forvard Filip Sandberg. Domácím k bodovému zisku nepomohly ani dvě branky útočníka Martina Faško-Rudáše.

Oba týmy nasadily do utkání své brankáře číslo dva. Král v brance domácích, ani jeho protějšek Zajíček ale v úvodních minutách příliš práce neměli. První přesilovku v zápase si zahráli hosté, největší šanci měl však liberecký Klíma. V samostatném úniku ale těsně přestřelil.

Skóre se tak poprvé měnilo v polovině první třetiny. Po Sandbergově křižné přihrávce propálil Krále McIsaac. Bílí Tygři ale měli připravenou bleskovou odpověď, v přesilové hře vyrovnal střelou na bližší tyč Faško-Rudáš. Domácí mohl vzápětí poslat do vedení Flynn, Zajíček ale jeho gólovou šanci zlikvidoval. V 19. minutě už ale Liberec překlopil vedení na svou stranu, podruhé v zápase se trefil Faško-Rudáš. Ani vedení domácích ale nemělo dlouhého trvání. Ještě před první sirénou vyrovnal z předbrankového prostoru Hlava.

V úvodu druhého dějství hrála Verva v početní výhodě, Liberečtí se ale ubránili. V další přesilové hře už ale Litvínov udeřil. Ondřej Kaše nabil na modrou čáru McIsaacovi a ten svou druhou brankou v zápase vrátil hostům vedení. Litvínovští byli i nadále aktivnější, Král si ale s šancí Hlavy poradil.

Ve 36. minutě ale chyboval za vlastní brankou Galvas a po Koblasově přiťuknutí poslal Litvínov do dvougólového trháku pohotovou ranou Sandberg. Liberec mohl odpovědět v přesilovce a blízko hattricku byl Faško-Rudáš, Zajíček ale vytáhl výborný zákrok.

Na začátku třetí části hráli Bílí Tygři v početní výhodě, ale nesehráli ji vůbec dobře. Na opačné straně poté zahrozil David Kaše, Král dobře zasáhl. Domácí mohl dostat na dostřel Musil, jeho střelu přes obránce ale zastavila horní tyč Zajíčkovy branky.

Razítko na výhru hostů mohl dát po rychlém kontru Jícha, také za Králem ale zvonila horní tyč. Liberec se musel tlačit do útoku, narážel ale na dobře zformovanou obranu Vervy. O závěrečný tlak navíc připravil domácí faulem Flynn a Litvínov tak svou výhru bezpečně uhájil.

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Faško-Rudáš (M. Ivan), 19. Faško-Rudáš (Filippi) – 10. McIsaac (Sandberg), 20. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), 25. McIsaac (O. Kaše), 36. Sandberg (Koblasa). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. Diváci: 4036.

Sestavy:

Liberec: D. Král – Krutil, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, R. Petrovický – Faško-Rudáš, Filippi, Ryšavý – Lantoši, A. Musil, Flynn – Thomas, Jansa, Kelly Klíma – R. Handl, J. Vlach, Zachar. Trenér: Pešán.

Litvínov: Zajíček – O. Baláž, Zile, McIsaac, D. Zeman, Husinecký, Polášek, V. Beran – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – M. Pekař, Gut, Maštalířský – Havelka, Jícha, D. Čech. Trenér: Mlejnek.