Komerční prezentace Aktual.: 22.09.2024 21:44

Litvínov (Mostecko) – Hokejisté Litvínova zdolali v utkání 3. kola extraligy Kladno 3:2 a udrželi si stoprocentní bilanci v soutěži. Hostující Rytíři prohráli naopak venku i podruhé, poprvé v sezoně nebodoval jejich hrající majitel Jaromír Jágr. Domácí využili dvě přesilové hry a obrat z 1:2 během třetí třetiny zpečetil až v závěru kapitán Matúš Sukeľ.

Litvínov vstoupil do utkání lépe, na konci první pětiminutovky zamkl Rytíře jako v přesilovce. A početní výhoda, vůbec první v zápase, mu brzy nato pomohla k úvodnímu gólovému zápisu. Na trestné lavici zrovna seděl Jágr za to, že na mantinel narazil Guta. Když chybělo deset sekund do konce trestu legendární osmašedesátky, McIsaac nahrál podél brankoviště Švédovi Sandbergovi, který puk uklidil do odkryté branky vedle přesouvajícího se Lukeše a oslavil první branku v extralize.

Kladno sice občas zahrozilo, ale energičtí domácí byli nebezpečnější. Krásná souhra bratří Kašů, když Ondřej před brankou nezištně poslal kotouč zadovkou Davidovi, však změnu skóre nepřinesla. Mladší ze sourozenců střílel vedle.

Do druhé třetiny vstoupili Středočeši přesilovkou a také po ní pokračovali v náporu, který záhy propsali do střelecké listiny. Rozjetý Pytlík dostal kotouč na křídlo, jeho první pokus propadl za Tomkova záda na brankoviště, útočník Rytířů mohl svou vlastní střelu dorazit a bylo vyrovnáno.

V dobré šanci se na druhé straně neprosadil kapitán Sukeľ, a tak se slova ujali opět hosté. Kanadský obránce Pietroniro si sjel za kruh a dělovkou k tyči využil přesilovou hru tři sekundy před jejím vypršením. Také on skóroval poprvé v extralize. Kladno mohlo rozdíl ještě navýšit, když Sukeľ seděl na trestné lavici čtyři minuty za vysokou hůl. Neprosadilo se, a tak děkovalo brankáři Lukešovi, když zázračně lapil pokus Sandberga zblízka v poslední minutě druhé části v oslabení. Domácí fanoušci už přitom jásali.

Ve druhé dvacetiminutovce Kladno svého hostitele přestřílelo 14:3. A po druhé přestávce se nesnažilo hubený náskok jen bránit, ale zůstalo aktivní. Když si Ticháček vyměnil puk s Jágrem a dostal ho zpátky před branku, parádním semaforem ho vychytal Tomek. Severočechům pomohla i genialita mistra světa Ondřeje Kašeho, který vyjel zpoza branky, z otočky puk pověsil do horního růžku Lukešovy branky a vyrovnal na 2:2.

Krásný zápas gradoval a téměř vyprodaný Zimní stadion Ivana Hlinky explodoval v závěru, kdy domácí zpečetili svůj obrat. Znovu využili přesilovku, tentokrát díky teči kapitána Sukeľa, který vložil hůl do rány Zileho. Hostům už nepomohla ani bezmála dvouminutová hra bez brankáře.

Hlasy trenérů po utkání:

Karel Mlejnek (Litvínov): „Nezachytili jsme úvod utkání, byť jsme se na něj připravovali. Kladno odehrálo excelentní utkání se Spartou a my si vyhodnotili proč. Přesto jsme nedodrželi věci, co jsme si říkali, v úvodu mohl soupeř o dvě tři branky vést. Sedm minut bylo v jeho režii, my se z toho velmi těžko dostávali. Využili jsme dvě přesilové hry, to nakonec rozhodlo. Určitě jsme nebyli lepší, v žádném případě.“

Václav Skuhravý (Kladno): „Na to, že je začátek sezony, se hrálo kvalitní a vyrovnané utkání plné soubojů. Bohužel pro nás se šťastným koncem pro domácí. Rozhodlo, že jsme spoustu šancí neproměnili a neodskočili jsme o dva góly.“

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Sandberg (McIsaac, Hlava), 49. O. Kaše (D. Kaše), 57. Sukeľ (Zile, Koblasa) – 25. Pytlík (Smoleňák, Hanousek), 34. Pietroniro (Hults). Rozhodčí: Pražák, Mejzlík – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 5577.

Litvínov: M. Tomek – D. Zeman, Czuczman, McIsaac, Zile, Polášek, Hrádek, Baláž – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Berka. Trenér: Mlejnek.

Kladno: Lukeš – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – J. Strnad, O. Bláha, P. Straka. Trenér: Čermák.