Komerční prezentace Aktual.: 24.10.2024 08:54

Londýn – Hráči Manchesteru City uštědřili Spartě výprask, aniž by museli předvést svůj nejlepší výkon. Shodují se na tom britská média v hodnocení středečního zápasu 3. kola fotbalové Ligy mistrů, který domácí tým v Manchesteru vyhrál 5:0. Britské weby vysoce hodnotí zejména druhý gól, který vstřelil norský útočník Erling Haaland ve výskoku zády k brance patou.

List Daily Mirror na svém webu píše o „celkem snadném zničení průměrného evropského soupeře“. Daily Mail píše o „nářezu“, zatímco The Sun a některé další deníky označily průběh a výsledek zápasu za „divokou jízdu“. O výkonu Sparty se většina deníků a webů nezmiňuje, některé si všímají toho, že se soustředila prakticky výhradně na obranu.

Britská média připomněla, že Manchester City dosáhl 26. zápasu bez porážky v této soutěži v řadě, čímž překonal předchozí rekord svého městského rivala United.

Všechna média s obdivem popisují druhý gól, který akrobaticky vstřelil mohutný Nor. Daily Mail píše, že poté, co Haalanda obrana soupeře pokryla při řadě hlavičkových soubojů, „popřel fyzikální zákony“ a dokázal to, o co by se „většina hráčů, jestli vůbec někdo, ani nepokusila“.

Podle BBC přišla Haalandova trefa v době, kdy začínali fotbalisté City pociťovat frustraci z toho, že se jim dlouhé desítky minut nepodařilo navázat na úvodní gól Phila Fodena ze třetí minuty zápasu. „Těžko lze slovy popsat atletičnost a kvalitu, která byla potřeba k zakončení, jež se podařilo Haalandovi a které ohromilo i jeho spoluhráče,“ píše BBC s tím, že tenhle kousek budou zkoušet zopakovat malí kluci.