Komerční prezentace Aktualizace: 29.07.2024 21:37

Paříž – Stolní tenistka Hana Matelová nedotáhla na olympijských hrách v Paříži slibně rozehraný zápas 2. kola s Nizozemkou Britt Eerlandovou k vítězství, ačkoli vedla 3:1 na sety a v šesté sadě byla dva body od postupu do osmifinále. Nakonec po sedmisetové bitvě prohrála 11:13, 11:8, 12:10, 11:9, 8:11, 9:11, 9:11 a vypadla.

V prvním setu Matelová vedla už 9:5, ale Nizozemka vývoj otočila a nakonec proměnila třetí setbol. Další tři sady získala Češka, ale v páté se nechala rozhodit bouřlivou atmosférou v hale po vítězství francouzského reprezentanta. V šestém setu vedla 9:6, avšak Eerlandová pěti body v řadě prohru odvrátila.

Také do rozhodující sady vstoupila Matelová lépe, jenže za stavu 6:2 zkazila podání a Nizozemka, která je v žebříčku o jedinou příčku výš, i s pomocí několika „prasátek“ dovršila obrat.

Čtyřiatřicetiletá zlínská rodačka se při třetí účasti pod pěti kruhy dočkala premiérové výhry. V 1. kole zdolala desátou nasazenou Yang Xiaoxin z Monaka 4:2 na sety.

Ženy:

Dvouhra – 2. kolo: Eerlandová (Niz.) – Matelová (ČR) 4:3 (11, -8, -10, -9, 8, 9, 9).