Komerční prezentace Aktual.: 18.10.2024 21:08

Mladá Boleslav, – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 12. kole extraligy na domácím ledě v derby Liberec 4:3. Bruslaři tak odčinili pondělní porážku z ledu brněnské Komety a ve vzájemných zápasech s Bílými Tygry se radovali z vítězství poprvé od 27. září 2022 po sérii sedmi proher. Liberec naopak nadále strádá a zaznamenal čtvrtou porážku v řadě, celkově pak sedmou z posledních osmi startů. Mladoboleslavští vedli v průběhu utkání už 4:1, Liberečtí i přes mocný finiš vyrovnat nedokázali.

Aktivněji vstoupila do utkání domácí Mladá Boleslav a první větší příležitost měl Pyrochta, jehož střelu z mezikruží ale Kváča pokryl. Poté hostující brankář zlikvidoval také příležitost Fořta v přečíslení. Na opačné straně zase Furch lapil ostrou ránu Klímy. V polovině první třetiny šli domácí do vedení: Pavlíkovu střelu Kváča ještě dokázal vyrazit, na dorážku Čajky už byl ale krátký.

Bruslaři měli i nadále více ze hry a v 15. minutě už vedli o dvě branky. Pyrochta zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal ho Rekonenovi a ten střelou pod horní tyčku nedal Kváčovi šanci. Bílí Tygři následně dostali ideální možnost k odpovědi v dlouhé dvojnásobné přesilovce. Tu také dokázali využít, když se na brankovišti prosadil důrazný Musil a snížil.

Také druhou část začali lépe Středočeši a aktivitou si vybojovali první přesilovou hru. I když ji neproměnili, krátce po návratu vyloučeného Thomase na led propadlo Kváčovi až do sítě nahození Lintuniemiho od modré čáry. A pro Liberec bylo ještě hůř, když v polovině utkání ujel do rychlého přečíslení Skalický a střelou mezi betony překonal Kváču počtvrté. Zároveň ho tím vyhnal na střídačku, v brance hostů ho nahradil Král.

Severočeši byli vývojem utkání značně opařeni a další branku mohl přidat Pyrochta, Královi ale pomohla horní tyčka. Ve 37. minutě však hráli hosté v početní výhodě, kterou podruhé v utkání využil dorážkou Flynnovy střely Musil. Ještě do druhé přestávky se navíc hezkou individuální akcí blýsknul Lantoši a dělovkou nad Furchovo rameno zadělal na drama – domácí vedli už jen 4:3.

„Věděli jsme, že se nám z dlouhodobého hlediska proti Liberci nedaří. Ve druhé třetině jsme zbytečně ztratili vedení 4:1, což je taková kaňka na dnešním výkonu. Vážíme si ale, že jsme dnes zápas dovedli do vítězného konce,“ řekl asistent mladoboleslavského kouče Martin Slánský.

Ve třetím dějství nejprve dvakrát zahrozil znovu Lantoši, Furch byl ale připraven. Na druhé straně měl zase velkou šanci Suchý, také Král vytáhnul parádní zákrok. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a vyrovnání měl na hokejce Bulíř, z ideální pozice však přestřelil. Následovala přesilovka Mladé Boleslavi a v ní ostře pálil Pavlík, Král ale hosty podržel.

Bílí Tygři se s přibývajícím časem museli tlačit více do útoku, naráželi ale na dobře zformovanou obranu domácích. V závěru hosté ještě vystupňovali svůj tlak a obrovské šance měli Petrovický a Bulíř, Furch však svou branku s vypětím všech sil uhájil. I přes závěrečnou power play už Liberečtí vyrovnat nedokázali.

„Udělali jsme v zápase zbytečné chyby. Špatně jsme vystřídali, nedobruslili přečíslení, nechali soupeře střílet ze slotu. To se nám nesmí stávat. Domácí hráli jednoduše a přineslo jim to ovoce. Pokazili jsme si to sami tím, že jsme domácí pustili do vedení o tři branky. Pak jsme se sice dostali na dostřel, ale vyrovnat už jsme bohužel nedokázali,“ litoval hostující útočník Róbert Lantoši.

Hlasy trenérů po utkání:

Martin Slánský (Mladá Boleslav): „Věděli jsme, že se nám z dlouhodobého hlediska proti Liberci nedaří. Ve druhé třetině jsme zbytečně ztratili vedení 4:1, což je taková kaňka na dnešním výkonu. Vážíme si ale toho, že jsme dnes zápas dovedli do vítězného konce.“

Jiří Kudrna (Liberec): „Docela se nám povedl začátek utkání, pak jsme ale dostali branku, to domácí nakoplo a přidali druhou. My jsme si pomohli přesilovkou a dostali se zpět do zápasu. Druhá třetina nám nevyšla a nechali jsme domácí odskočit. Byly to od nás věci, které bychom si směrem do defenzivy měli pohlídat. Ztráceli jsme tři branky, pak se ale pro změnu nám povedl závěr druhé třetiny. Ve třetí části jsme se snažili ještě s výsledkem něco udělat, domácí však výsledek zápasu ubojovali.“

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Čajka (Buchtele, F. Pavlík), 15. Rekonen (Pyrochta, J. Stránský), 26. Lintuniemi (Junttila), 31. Skalický (Gewiese) – 17. A. Musil (Melancon), 37. A. Musil (Flynn, Melancon), 39. Lantoši (A. Musil, Melancon). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Rampír, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 4200 (vyprodáno).

Sestavy:

Mladá Boleslav: Furch – A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Gewiese – J. Stránský, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Buchtele – Rekonen, Suchý, Junttila – Z. Doležal, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Liberec: Kváča (31. D. Král) – Budík, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, R. Petrovický – Kelly Klíma, A. Musil, Zachar – Lantoši, Bulíř, Flynn – Thomas, Faško-Rudáš, Ryšavý – Jansa, J. Vlach, Petrovský. Trenér: Pešán.