Komerční prezentace Aktual.: 24.09.2024 21:22

Pardubice – Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli ve 4. kole extraligy v Pardubicích 2:5 a připsali si první porážku v sezoně. Dynamo naopak odčinilo nedělní prohru v Českých Budějovicích 1:6 a zvítězilo potřetí ze čtyř utkání. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na úspěchu úřadujícího vicemistra podílel slovenský obránce Peter Čerešňák.

Do sestavy Pardubic se vrátil útočník Tomáš Zohorna a právě on vstřelil první gól zápasu. Po 85 vteřinách uspěl v sérii pokusů a napotřetí procpal puk za záda brankáře Růžičky. Zanedlouho byl vyloučen Havlín za zásah do oblasti hlavy, Pardubice měly k dispozici pětiminutovou přesilovku.

Během ní si po vyhození puku mimo hřiště zahráli domácí i v pěti proti třem. Vylepšenou výhodu Dynama zakončil Červenka, který po přihrávce Čerešňáka mířil z úhlu přesně.

Východočeši měli k dispozici další příležitosti, přes protihráče se do sóla vydal i obránce Vála, ale byl faulován. Největší možnost Mladé Boleslavi přišla v závěru úvodní třetiny, kdy únik Čajky zneškodnil pardubický brankář Vomáčka.

Hosté se dočkali až krátce po přestávce. Zdálo se, že domácí ještě situaci zachránili na brankové čáře, ale při přerušení hry rozhodčí zkontrolovali záznam a uznali branku Středočechů. Pro Čajku byla premiérová v extralize.

Brankář Vomáčka dále zasahoval při šanci Fořta. Hosté se vyrovnání dočkali ve 29. minutě, kdy se k vyhozenému puku z obranné třetiny dostal Lakatoš a pohotově dokázal zakončit. Nerozhodný stav ale vydržel jen 13 vteřin. Dynamo totiž rozjelo akci, na jejímž konci byl Čerešňák s přesnou střelou od modré čáry. Středočeši v dalším průběhu druhého dějství hráli dvakrát přesilovku, stav 3:2 přesto vydržel.

Do dvoubrankového vedení se Pardubičtí opět dostali ve 48. minutě. Po ubráněném oslabení se opřel do puku obránce Hájek a překonal Růžičku počtvrté. Za necelé tři minuty se z prostoru kruhu trefil přesně Kaut a pátým gólem Dynama dodal více klidu Pardubicím. Domácí zvládli i poslední oslabení v závěru zápasu a přeskočili Mladou Boleslav v tabulce.

Hlasy trenérů po utkání:

Marek Zadina (Pardubice): „Na začátku utkání jsme chtěli být aktivní a soupeře zatlačit, to se nám přesně povedlo. Ve třetím střídání jsme dali gól, to nám moc pomohlo. První třetina z naší strany byla velmi dobrá. Ta druhá už naopak ne, soupeř vstoupil lépe do třetiny a byl aktivnější. Důležitý byl moment, že jsme hned skórovali na 3:2. Ve třetím dějství už jsme měli hru pod kontrolou. I když tam bylo celkem dost vyloučených, na to si musíme dát pozor.“

Richard Král (Mladá Boleslav): „Ze zápasu bych vypíchl dva momenty. A to ustrašený vstup do utkání z naší strany. První tři střídání byla zoufalá. Čekali jsme jen, až nám to tam spadne. A taky jsme si řekli, že je potřeba hrát bez vyloučení, přesto jsme měli asi do půlky zápasu jedenáct minut v oslabení. To je tady smrtící. Ve druhé třetině jsme hráli dobře, v určité fázi jsme byli lepším týmem. Jenže po vyrovnání dostaneme ani ne za dvacet vteřin na 3:2, což je velká rána. Pak už si to Pardubice pohlídaly.“

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. T. Zohorna, 7. Červenka (Čerešňák, Radil), 29. Čerešňák, 48. Hájek (Čerešňák, Smejkal), 50. M. Kaut (Smejkal, Čerešňák) – 21. Čajka, 29. Lakatoš (Junttila). Rozhodčí: Pražák, Zeliska – Frodl, Štěpánek. Vyloučení: 7:6, navíc Havlín (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8791.

Sestavy:

Pardubice: Vomáčka – Čerešňák, Hájek, Šustr, T. Dvořák, D. Musil, Vála, Michal Houdek – M. Kaut, Červenka, Smejkal – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Vondráček, Poulíček, Mandát – Herčík, Rákos, Lichtag. Trenér: Zadina.

Mladá Boleslav: J. Růžička – A. Čech, Pyrochta, Bernad, Havlín, F. Pavlík, Jánošík, Křepelka – Z. Doležal, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Junttila – Rekonen, Hradec, Buchtele – J. Stránský, Závora, Dvořáček – Malát. Trenér: Král.