Aktualizace: 2.02.2024 21:16

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 42. kole extraligy Hradec Králové 2:1 a vzdálili se poslednímu Kladnu na deset bodů. Utkání rozhodl ve 42. minutě v přesilové hře útočník Pavol Skalický. Východočeši vyšli po sedmi zápasech bodově naprázdno.

Úvodní tlak zápasu patřil i díky první přesilové hře hostům. Hned po skončení početní výhody navíc trefil po závaru horní tyčku domácí branky Perret.

První gól ale padl nakonec na druhé straně, když Lintuniemiho střelu dorazil bruslí do branky Závora. Rozhodčí ještě u videa posuzovali míru úmyslu kopnutí puku do klece, ale provinění proti pravidlům nakonec neshledali.

Na trefené tyčky nakonec skončila první třetina 1:1, když na druhé straně nastřelil brankovou konstrukci po úniku po křídle Dvořáček.

Nejzajímavější věci se ve druhé třetině děly ve 36. minutě. Při přesilovce Hradce nejprve přišel brankář Novotný v souboji se soupeřem o hůl, z následné akce mu pak za záda doplachtil puk tečovaný o Jánošíkovi kalhoty. Boleslavská střídačka si na situaci vzala trenérskou výzvu, která ale nebyla úspěšná a domácí dostali další dvouminutový trest. Oslabení ale v tomto případě ubránit dokázali.

Bruslaři si vzali vedení zpět ve 42. minutě, když v přesilovce prosadil Skalický a potrestal vyloučení Perreta. Hosté se hnali za vyrovnáním, celkem vyslali na Novotného přes 40 střel, ale druhý gól nevstřelili ani při dvouminutové hře v šesti.

Hlasy trenérů po utkání:

Václav Pletka (Mladá Boleslav): „Fantasticky nás podržel brankář Novotný, v podstatě nám vychytal zápas. Naší bojovností a obětavostí jsme zápas zvládli. Soupeři jsme nabídli hodně přesilovek, ale ubránili jsme to. Hradec měl sice převahu, měl více střel, ale takové někdy zápasy jsou. Jsme rádi za tři body, protože je potřebujeme jako sůl.“

Peter Frühauf (Hradec Králové): „Poměr střel byl 43:14 v náš prospěch a odcházíme bez bodu. Jsme měkcí před brankou. Neproměnit takovou střeleckou převahu, to už nevím, jestli mám plakat nebo se smát. Před brankou to bolí, ale my tam prostě musíme být a musíme najít cestu, jak dostat puk do brány. Měl jsem pocit, že naším výkonem jsme měli hru v rukách, ale odcházíme s prázdnou.“

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Závora (Lintuniemi, Gewiese), 42. Skalický (O. Roman, Lantoši) – 36. Blain (Okuliar, Miškář). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Hynek, Hnát. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 3621.

Mladá Boleslav: F. Novotný – Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Gewiese, Štibingr – Lantoši, O. Roman, Skalický – Rohdin, Järvinen, Dvořáček – Závora, Malát, Krivošík – J. Stránský, Pitule, Hradec. Trenér: R. Král.

Hradec Králové: Laurikainen – Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Marcel – Okuliar, Tamáši, Perret – Jergl, Lalancette, Jasper – Eberle, Miškář, Šťastný – A. Novotný, Pilař, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.