Komerční prezentace Aktual.: 31.08.2024 18:48

New York – Tenistka Karolína Muchová postoupila do osmifinále US Open. Obhájkyně loňského semifinále porazila dnes na betonových dvorcích v New Yorku Anastasiu Potapovovou z Ruska 6:4, 6:2. Duel zvládla za hodinu a 13 minut a příště narazí na světovou pětku Italku Jasmine Paoliniovou, nebo Juliu Putincevovou z Kazachstánu.

Osmadvacetiletá Muchová, která po loňském US Open nehrála takřka deset měsíců kvůli zranění zápěstí, pokračuje na turnaji ve Flushing Meadows bez ztráty setu. V úvodních kolech vyřadila domácí Američanku Katie Volynetsovou a čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Ósakaovou z Japonska.

Proti 38. hráčce světa Potapovové neztratila ani jednou servis, zahrála 24 vítězných míčů a udělala jen 11 nevynucených chyb. Ruska jich měla na kontě 29. Muchová postoupila do osmifinále posledního grandslamu sezony potřetí v kariéře.

Olomoucká rodačka vyhrála první set za 42 minut. Ve čtvrtém gamu odvrátila dva brejkboly, vzápětí soupeřce sebrala servis a sadu dopodávala do konce. Pomohlo jí pět es, celkem jich nasbírala osm.

Ve druhém setu už Muchová vývoj kontrolovala. Od stavu 1:1 získala čtyři hry po sobě, a přestože v sedmém gamu nevyužila při soupeřčině servisu tři mečboly, o chvíli později při svém podání ten čtvrtý proměnila.

Z českých tenistů dnes bojuje o postup do osmifinále také Tomáš Macháč, který čelí Davidu Goffinovi z Belgie. Osmnáctiletý Jakub Menšík se v závěru dne střetne s Portugalcem Nunem Borgesem.