Komerční prezentace Aktual.: 2.09.2024 21:00

New York – Tenistka Karolína Muchová postoupila na grandslamovém US Open podruhé za sebou do čtvrtfinále. Loňská semifinalistka zdolala dnes na betonovém kurtu Louise Armstronga v New Yorku nasazenou pětku Jasmine Paoliniovou z Itálie dvakrát 6:3. Příště narazí na Dánku Caroline Wozniackou, nebo Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou.

Osmadvacetiletá Muchová, která od loňského US Open nehrála takřka deset měsíců kvůli zraněnému zápěstí, porazila finalistku letošního Roland Garros a Wimbledonu Paoliniovou za 69 minut. Uspěla i ve čtvrtém vzájemném utkání. V dnešním zápase přišla jen jednou o servis, soupeřčino podání získala čtyřikrát.

Muchová postoupila do grandslamového čtvrtfinále pošesté v kariéře. Jejím maximem je loňská finálová účast na Roland Garros. Paoliniová prohrála s českou soupeřkou na druhém turnaji „velké čtyřky“ po sobě. Ve wimbledonském finále nestačila na Barboru Krejčíkovou.

Olomoucká rodačka Muchová přišla o podání ve třetí hře první sady. Česká tenistka si poté na lavičce aplikovala kapky do očí a následně se jí povedl obrat. Od stavu 2:3 získala čtyři hry po sobě a za 49 minut vyhrála i první set.

Také ve druhé sadě předvedla Muchová vydařenou koncovku. Nejprve získala v sedmém, takzvaném Tildenově gamu důležitý brejk na 4:3 a Paoliniová od té doby uhrála už jen jeden fiftýn. Svěřenkyně trenéra Emila Miškeho prochází turnajem stále bez ztráty setu.

Tenisový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 75 milionů dolarů):

Muži:

Dvouhra – 4. kolo.

Draper (25-Brit.) – Macháč (ČR) 6:3, 6:1, 6:2.

Čtyřhra – 3. kolo:

Arévalo, Pavič (4-Salv./Chorv.) – Pavlásek, Dodig (14-ČR/Chorv.) 7:5, 7:6 (7:4).

Ženy:

Dvouhra – 4. kolo:

Muchová (ČR) – Paoliniová (5-It.) 6:3, 6:3, Pegulaová (6-USA) – Šnajderová (18-Rus.) 6:4, 6:2.

Melicharová-Martinezová, Perezová (5-USA/Austr.) – Bouzková, Sorribesová (11-ČR/Šp.) 6:2, 6:4.

Junioři:

Dvouhra – 1. kolo:

Razeghi (USA) – Mrva (6-ČR) 6:2, 6:2.

Juniorky:

Sonobeová (7-Jap.) – Paštiková (ČR) 6:3, 6:2, Krejčová (ČR) – Lamová (USA) 1:6, 7:6 (7:5), 6:3.