Komerční prezentace Aktual.: 2.10.2024 10:21

Peking – Tenistka Karolína Muchová postoupila na turnaji v Pekingu do čtvrtfinále. Semifinalistka posledních dvou ročníků US Open dnes deklasovala Španělku Cristinu Bucsaovou 6:2, 6:0 a dál neztratila na tvrdém povrchu v čínské metropoli ani set. V boji o semifinále narazí na nasazenou jedničku Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

Osmadvacetiletá Muchová, která první polovinu sezony laborovala se zraněným zápěstím, potvrzuje v Pekingu dobrou formu. Bucsaovou porazila za hodinu a deset minut a připsala si deváté vítězství z posledních deseti zápasů. Na turnaji ztratila dosud jen 12 gamů.

S vítězkou letošního Australian Open a US Open Sabalenkovou se olomoucká rodačka utká počtvrté. Má s ní bilanci 2:1, vloni ji porazila v Cincinnati a v semifinále antukového Roland Garros. Světová dvojka Sabalenková, která neprohrála už 15 zápasů, postoupila do čtvrtfinále po výhře nad Madison Keysovou. Americkou soupeřku zdolala 6:4, 6:3.

Tenistka I. ČLTK Praha Muchová oplatila částečně Bucsaové porážku z boje o bronz ve čtyřhře na olympijských hrách v Paříži. V utkání nenabídla soupeřce ani jeden brejkbol, sama využila pět ze 13 možností.

Svěřenkyně trenéra Emila Miškeho získala brejk hned v úvodním gamu, poté prolomila podání soupeřky i v páté hře. Úvodní sadu vyhrála za 44 minut. Druhý set byl ještě jednoznačnější. Muchová povolila Bucsaové jen devět fiftýnů a nadělila Španělce „kanára“.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu:

(tvrdý povrch, dotace muži 3,891.650 USD / ženy 8,955.610 USD):

Muži:

Čtyřhra – finále:

Bolelli, Vavassori (1-It.) – Heliövaara, Patten (3-Fin./Brit.) 4:6, 6:3, 10:5.

Ženy:

Dvouhra – 4. kolo:

Muchová (ČR) – Bucsaová (Šp.) 6:2, 6:0, Sabalenková (1-Běl.) – Keysová (18-USA) 6:4, 6:3.