Komerční prezentace Aktual.: 15.09.2024 23:12

Řím – Fotbalisté Neapole zvítězili v italské lize v Cagliari 4:0, využili remízy Interu Milán v Monze a vyhoupli se do čela tabulky. U tří branek vítězů byla nová posila Belgičan Romelu Lukaku. Fotbalisté AS Řím hráli v Janově 1:1, o první vítězství v sezoně přišli v šesté minutě nastavení. Atalanta Bergamo zdolala Fiorentinu 3:2 díky obratu v závěru prvního poločasu.

Neapol si na Sardinii připsala třetí výhru v řadě. Hlavní postavou byl Lukaku, který hrál poprvé od příchodu z Chelsea v základní sestavě. První gól připravil pro Lorenza, druhý pro Gruzínce Kvaraccheliju a třetí dal sám. Na Cagliari má obzvlášť spadeno, během svého dřívějšího působení v italské lize mu dal šest branek.

Inter při poslední návštěvě Monzy na cestě k mistrovskému titulu zvítězil v lednu 5:1, což byla pro soupeře nejhorší domácí prohra v historii. Tentokrát ale byl rád, že v závěru odvrátil porážku. Střídající Portugalec Mota deset minut před koncem hlavičkou překonal švýcarského brankáře Sommera. Nizozemec Dumfries ještě stihl vyrovnat, přesto má trenér Inzaghi před zápasy s Manchesterem City v Lize mistrů a derby s AC Milán o čem přemýšlet.

Hráči AS Řím nepřipustili v Janově opakování loňského scénáře, který pro ně na stejném stadionu skončil debaklem 1:4. Vedení jim zařídil Ukrajinec Dovbyk a ke koruně krále střelců španělské ligy v dresu Girony tak přidal premiérový gól v Serii A. První výhra byla na dosah, ale v hektickém závěru dostal červenou kartu trenér hostů De Rossi, který se příliš vehementně domáhal ukončení zápasu, a Belgičan De Winter vzápětí přesnou hlavičkou vyrovnal.

Atalanta Bergamo se poprvé představila fanouškům na svém stadionu po dokončení letní rekonstrukce a hostům z Florencie přesně oplatila porážku 3:2 z posledního jarního kola. Přitom návrat domů nezačal dobře, soupeř dvakrát vedl. Postarali se o to Argentinec Martínez Quarta a Kean.

Retegui svým čtvrtým gólem v sezoně vrátil Atalantu do hry a v závěru prvního poločasu Belgičan De Ketelaere a Nigerijec Lookman strhli vedení na stranu domácích. Ve druhém poločase už gól nepadl a nový trenér Fiorentiny Palladino ani v šestém utkání na lavičce „Fialek“ radost z výhry nezažil. Po pěti remízách v italské a Konferenční lize musel skousnout první porážku.

Zápas FC Turín s Lecce skončil bezbrankovou remízou. Hosté ani popáté ve vzájemných zápasech nedali gól, ale s bodem byli určitě spokojenější než domácí, kteří propásli šanci přeskočit v tabulce městského rivala Juventus.

Italská fotbalová liga – 4. kolo:

FC Janov – AS Řím 1:1 (90.+6 De Winter – 43. Dovbyk), Bergamo – Fiorentina 3:2 (21. Retegui, 45. De Ketelaere, 45.+2 Lookman – 15. Martínez Quarta, 32. Kean), FC Turín – Lecce 0:0, Cagliari – Neapol 0:4 (18. Di Lorenzo, 66. Kvaracchelija, 71. Lukaku, 90.+3 Buongiorno), Monza – Inter Milán 1:1 (80. Mota – 88. Dumfries).