Aktualizace: 9.02.2024 06:48

New York – Martin Nečas třemi góly během úvodních 17 minut řídil výhru Caroliny nad Coloradem 5:2. Český útočník vstřelil první hattrick v NHL a vylepšil svou sezonní bilanci na 16 branek a 18 nahrávek.

Poprvé se rodák z Nového Města na Moravě prosadil ve druhé minutě. Ve vlastním obranném pásmu převzal puk, ve střední třetině přešel přes trojici bránících hráčů Avalanche a střelou zápěstím nachytal Alexandra Georgijeva. Druhý gól dal pětadvacetiletý útočník o pět minut později při signalizované výhodě, kdy mu k ráně z prostoru mezi kruhy nabil obránce Brent Burns.

První hattrick v kariéře Nečas uzavřel v čase 16:51. Na hranici brankoviště mu posunul puk Teuvo Teräväinen a český útočník z jednoduché pozice před poloodkrytou brankou zvýšil na 3:0.

Nečas, který v úvodu ledna zmeškal pět zápasů kvůli zranění v horní části těla, od svého návratu na led nasbíral osm bodů za šest branek a dvě asistence. S 34 body se bývalý hráč brněnské Komety dělí o třetí místo v týmové produktivitě. Mezi krajany je rovněž třetí.

NHL:

Boston – Vancouver 4:0, Florida – Washington 4:2, New Jersey – Calgary 3:5, Arizona – Vegas 2:3, NY Islanders – Tampa Bay 6:2, Carolina – Colorado 5:2, Philadelphia – Winnipeg 4:1.