Komerční prezentace Aktual.: 8.09.2024 14:47

Atény – Rallye Akropolis vyhrál stejně jako předloni Belgičan Thierry Neuville a udělal další krok k premiérovému titulu světového šampiona. Tři závody před koncem seriálu má pětinásobný vicemistr světa v čele průběžného pořadí náskok už 34 bodů.

Neuville si připsal druhé letošní vítězství po úspěchu v úvodní Rallye Monte Carlo. Jezdci Hyundaie obsadili v Řecku první tři místa. Za Belgičanem skončil se ztrátou 1:38,0 minuty Španěl Dani Sordo. Třetí byl s téměř tříminutovým mankem Estonec Ott Tänak navzdory sobotním problémům, kdy musel po defektech dvakrát měnit kolo a nabral velkou ztrátu.

Neuville zdvojnásobil svůj náskok v šampionátu díky tomu, že v poslední rychlostní zkoušce dnes havaroval Francouz Sébastien Ogier s toyotou a přišel o druhou pozici v Rallye Akropolis. V celkovém hodnocení MS klesl osminásobný šampion na třetí místo za Tänaka. Mistr světa z roku 2019 je před ním o čtyři body.

Šampionát bude pokračovat na konci září Chilskou rallye.

Výsledky Rallye Akropolis – po 2. etapě:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 3:38:04,2, 2. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -1:36,8, 3. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -2:57,3, 4. Pajari, Mälkönenová (Fin./Toyota Yaris), 5. Virves, Lesk (Est./Škoda Fabia) všichni -7:01,1, 6. Rossel, Barral (Fr./Citroën C3) -7:31,9.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 13 závodů): 1. Neuville 192, 2. Tänak 158, 3. Ogier (Fr./Toyota Yaris) 154, 4. Evans (Brit./Toyota Yaris) 140, 5. Fourmaux (Fr./Ford Puma) 130, 6. Rovanperä (Fin./Toyota Yaris) 86, …30. Prokop (ČR/Škoda Fabia Rally2) 1.