Komerční prezentace Aktual.: 20.09.2024 19:39

Třinec (Frýdecko-Místecko) – Třinečtí hokejisté porazili ve 2. kole extraligy na svém ledě v repríze jarního čtvrtfinále České Budějovice 4:0. Obhájce tituly nasměrovaly k první výhře v soutěži přesilové hry, ve kterých se prosadil dvakrát Daniel Kurovský a jednou Petr Sikora. Zbývající gól vstřelil Marko Daňo, třikrát asistoval Libor Hudáček. Oceláři vměstnali všechny trefy mezi 22. až 44. minutu. Čisté konto udržel Ondřej Kacetl.

Utkání předcházel slavnostní moment, ve kterém Oceláři vyvěsili pod strop haly banner s kresbou poháru a nápisem Mistři 2023/24.

Obhájce titulu začal zhurta, Hudáček ale nepropasíroval z úniku puk mezi Kloučkovy betony. Na druhé straně nedoklepl Olesen po Pechově dorážce kotouč do prázdné branky i kvůli faulu Nedomlela. Domácí Kurovský v úniku přestřelil a teč Čacha po nahození Adámka udržel s vypětím všech sil Klouček.

Na začátku prostřední třetiny už Oceláři udeřili. V přesilové hře se prosadil zpoza pravého kruhu střelou pod horní tyč osmnáctiletý Sikora. Ideální příležitost zvýšit vedení promarnili Hudáček s Daněm, jenž v situaci dva na Kloučka ztroskotal na pravém betonu hostujícího gólmana.

Ve 34. minutě se už domácí fanoušci radovali. V další přesilové hře dorazil Kurovský z otočky puk po střele Kundrátka. Klouček poté podržel hosty po střele Adámka z mezikruží.

Už po 23 sekundách třetí třetiny zaskočil Daňo Kloučka střelou od levého mantinelu. V další přesilové hře ještě zachránila hosty po pokusu Ciencialy tyč, zanedlouho se ale Daňova střela z mezikruží otřela o stehno Kurovského a domácí vedli 4:0.

Cestu za čistým kontem ztížil Kacetlovi obránce Jank, který dostal v čase 51:19 trest na pět minut a do konce utkání za úder hlavou do Olesena. Přesilovou hru zkrátil o dvě minuty Reilly, který chtěl faul pomstít. Domácí obrana ale odolala a neinkasovala stejně jako na jaře v rozhodujícím sedmém čtvrtfinále. Návrat na třinecký led zhořkl Ondřeji Kovařčíkovi, který s Oceláři získal tři tituly.

Hlasy trenérů po utkání:

Marek Malík (Třinec): „První třetina byla vyrovnaná, ubojovaná. Po prvním gólu jsme se uklidnili a utkání měli pod kontrolou. Jsme rádi, že se nám výkon proti Spartě (prohra 0:3) podařilo markantně zlepšit. Pomohli jsme si také přesilovkami. Byl to poctivý týmový výkon.“

Ladislav Čihák (České Budějovice): „První třetina nebyla v našem podání špatná. Výkon byl vyrovnaný a pár šancí jsme měli, ale bohužel jsme je nevyužili. Ve druhé třetině nás zabily naše fauly. Soupeř nás třikrát potrestal (v přesilových hrách) a to se těžce dohání. Zbývající dvě třetiny jsme nebyli lepším týmem, spíše naopak. Třinec kontroloval hru a vůbec jsme si nevytvořili šanci. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát.“

HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Sikora (Marinčin, Teplý), 34. Kurovský (Kundrátek, L. Hudáček), 41. Daňo (L. Hudáček), 44. Kurovský (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:9, navíc Jank (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4331.

Třinec: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman – Addamo, Sikora, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Klouček – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Kubíček, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – M. Beránek, Pech, Olesen – F. Přikryl, Koláček, O. Kovařčík – Valský, Toman, Kubík. Trenér: Čihák.