Komerční prezentace Aktual.: 3.09.2024 18:14

Lagos de Covadonga (Španělsko) – Slovinský cyklista Primož Roglič se opět přiblížil čtvrtému triumfu na Vueltě. V dnešní 16. etapě stáhl ztrátu na vedoucího Australana Bena O’Connora o 58 sekund a zaostává za ním už jen o pět.

Pro vítězství si v mlze a dešti na vrcholu Lagos de Covadonga dojel Marc Soler. Domácí jezdec rozhodl únikem zhruba pět kilometrů před cílem a třetí dílčí úspěch na Vueltě si připsal s náskokem 18 sekund před Italem Filippem Zanou. Třetí byl Brit Max Poole.

O’Connor v závěrečném stoupání nezachytil Rogličův nástup a do cíle dojel na dvacáté příčce. Pět etap před koncem se tak jeho náskok v čele průběžné klasifikace ztenčil na pouhých pět sekund.

Slovinský favorit se po volném pondělí naopak přiblížil čtvrtému triumfu na Vueltě, kterou ovládl už v letech 2019 až 2021. Na jedenácté příčce Roglič na Solera dnes ztratil tři minuty a 54 sekund.

Konečnou byla dnešní etapa pro lídra bodovací soutěže Wouta van Aerta. Belgický jezdec při sjezdu z Collada Llomena ošklivě upadl, poté se sice zkusil ještě na náhradním kole vrátit, ale po chvíli to vzdal a se zkrvaveným kolenem odstoupil.

Cyklistický závod Vuelta – 16. etapa

(Luanco – Lagos de Covadonga, 181,5 km):

1. Soler (Šp./UAE Team Emirates) 4:44:46, 2. Zana (It./Jayco-AlUla) -18, 3. Poole (Brit./dsm-firmenich PostNL) -23, 4. Vine (Austr./UAE Team Emirates) -57, 5. Izagirre (Šp./Cofidis) -1:02, 6. Del Toro (Mex./UAE Team Emirates) -1:29.

Průběžné pořadí: 1. O’Connor (Austr./Decathlon-AG2R-La Mondiale) 65:09:00, 2. Roglič (Slovin./Red Bull-Bora hansgrohe) -5, 3. Mas (Šp./Movistar) -1:25, 4. Carapaz (Ekv./EF Education-EasyPost) -1:46, 5. Landa (Šp./Soudal-Quick Step) -2:18, 6. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) -3:48.