Komerční prezentace Aktualizace: 26.02.2024 14:11

Hradec Králové – Hokejisté Olomouce zvítězili v 49. kole extraligy v Hradci Králové 4:2 a zabrali po sérii čtyř proher. Zároveň zaznamenali teprve osmou výhru na hřišti soupeře v probíhající sezoně. Mountfield si připsal třetí porážku z posledních čtyř duelů.

Hradec Králové nastoupil do utkání ve speciálních žluto-červených dresech, které místní tým oblékal ve své premiérové extraligové sezoně 1993/94. Skrývaly i další symboliku, neboť Olomouc právě v tomto ročníku získala mistrovský titul.

Domácí „vosy“ se na soupeře pustily ve velkém tempu a po sedmi minutách šly do vedení, když Okuliar zakončil přečíslení s Kevinem Klímou bezchybnou kličkou do bekhendu. Vedle Klímovy aktivity vyčnívala v první třetině i ta Blainova. Hradecký zadák nejvíc zaujal sebevědomým průnikem před branku, který hasili hosté faulem.

Po přestávce ale stačilo pár střídání a dobrá nálada na hradeckém stadionu vzala za své: Hanáci už do 22. minuty skóre otočili. Ač mají v soutěži nejhorší úspěšnost přesilových her, Chmielewski tu první olomouckou využil už po pěti sekundách. V protiútoku potom Plášek narýsoval prudký pas na Musila, jenž tečoval kotouč k bližší tyčce.

K vyrovnání měl nejblíž Tamáši, po jehož teči puk Sedláčkovi propadl, ale za brankovou čáru se nedokutálel. Jinak spíš nutila Olomouc soupeře k chybám než naopak a gólman Pařík se musel vytáhnout proti samostatným únikům Chmielewského a Bambuly.

Poté, co Hradečtí ve třetí části přestáli obrovskou šanci Řezníčka, mohli vyrovnat ve čtyřminutové přesilovce po Ondruškově faulu. Jedinou vyloženou možnost si ale vypracoval Pavlík a Hanáci po dalších minelách domácích rozhodli. Kunc děkoval za krásnou nabídku před prázdnou branku Andělovi a svůj překvapivý únik dokončil střelou z velkého úhlu právě zadák Ondrušek.

Porážku Mountfieldu v závěru už jen zmírnil střelou od modré čáry Pláněk. Hradec Králové tak potvrdil špatnou bilanci před svými diváky, v tomto ohledu je čtvrtým nejhorším týmem extraligy.

Hlasy trenérů po utkání:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Před zápasem probíhal vzpomínkový exhibiční zápas na sezonu 1993/94 a my jsme do zápasu bohužel v tom duchu trochu vstoupili. Chtěli jsme hrát exhibici, rozdávat radost a předvádět krásné akce. Bohužel jsme se nedrželi principů naší hry, kde je základem pracovitost a soudržnost týmu a urputnost v osobních soubojích. V tom nás Olomouc předčila a zaslouženě vyhrála.“

Jan Tomajko (Olomouc): „V první třetině byl Hradec o něco lepší, všude byl o krok dřív a dal gól na 1:0. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili, měli lepší souboje a vytěžili z toho dva rychlé góly. To bylo rozhodující společně s faktem, že jsme nedostali žádný gól v oslabení.“

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávka: 7. Okuliar (Kevin Klíma), 58. Pláněk (Estephan) – 21. Chmielewski (J. Knotek), 22. P. Musil (Plášek), 55. Kunc (Anděl), 56. Ondrušek. Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4900.

Hradec Králové: Pařík – Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina – Šťastný, Tamáši, Perret – Jergl, Kevin Klíma, Okuliar – Estephan, Lalancette, R. Pavlík – A. Novotný, Miškář, Jasper – Pilař. Trenér: T. Martinec.

Olomouc: J. Sedláček – Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Rašner, L. Mareš – Navrátil, Kusko, Kunc – Bambula, Anděl, J. Káňa – Orsava, P. Musil, Plášek – Klimek, J. Knotek, Chmielewski. Trenér: J. Tomajko.