Aktualizace: 2.02.2024 20:17

Karlovy Vary – Hokejisté Olomouce vyhráli ve 42. kole extraligy na ledě Karlových Varů 3:1 a porazili Západočechy i počtvrté v sezoně. Domácí sice vedli 1:0, ale Hanáci vývoj otočili, vítěznou branku vstřelil ve 25. minutě Silvestr Kusko. Moravané si tak pojistili deváté místo, na svého dnešního soupeře mají náskok osmi bodů.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, jenže jejich převaha nevyústila k gólové vyjádření, neboť Hanáci se nedostali do koncovky. Ondruškova sražená střela, chycená v pohodě Habalem, toho byla důkazem.

Do vedení tak šli efektivnější domácí. Procházka našel křížným pasem Rachůnka, který zblízka doklepl puk do sítě. Ve 12. minutě mohl navýšit vedení Jiskra, ale trefil jen horní tyč Konrádovy branky.

Olomouc navýšila útočnou aktivitu, Nahodilovu šanci ještě zlikvidoval Habal, nezareagoval až na dělovku Škůrka od modré, která znamenala vyrovnání.

V úvodu druhé třetiny měl šanci změnit skóre Beránek, ale Konrád si s jeho bekhendovou střelou poradil. Ke slovu se znovu dostali aktivnější Hanáci a byli odměněni vedoucím gólem. Orsava našel před brankou volného Kuska, který neměl problém poslat puk do Habalovy sítě. Ve 35. minutě mohli hosté opět skórovat, v krátké početní výhodě dvou hráčů na ledě zachránila Habala branková konstrukce.

Olomouc vstoupila do třetí třetiny s aktivní obranou, která znemožňovala Západočechům dostat se do přebrankového prostoru a ohrozit Konrada. Ve 45. minutě se to částečně podařilo Procházkovi, jenže slovenský strážce svatyně byl úspěšnější.

Změnu skóre mohla přinést 51. minuta, nejprve Konrád zlikvidoval střelu Beránka, z následného nájezdu na druhé straně neuspěl Macuh. Olomouc se v závěrečných minutách soustředila na obranu, přežila jak dvouminutové oslabení, tak i power play soupeře, během níž trefil opuštěnou branku domácích Navrátil. Olomouc tak porazila Energii pošesté v řadě.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Rachůnek (O. Procházka, Gríger) – 18. Škůrek (Navrátil,Macuh), 26. Kusko (Orsava, J. Knotek), 59. Navrátil. Rozhodčí: A. Jeřábek, Sýkora – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3537.

Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, McFadden, Bartejs, Havlín – O. Beránek, Černoch, Kangasniemi – O. Procházka, Gríger, Rachůnek – Hladonik, Jiskra, Redlich – Kružík, Koffer, Čihař. Trenér: Bruk.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Řezníček – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil, Klimek – Orsava, J. Knotek, Kusko – P. Musil, Anděl, Menšík. Trenér: Tomajko.