Komerční prezentace Aktual.: 24.09.2024 20:45

Olomouc – Hokejisté Olomouce porazili ve 4. kole extraligy doma České Budějovice 3:1 a připsali si první body v sezoně. Utkání rozhodl premiérovými dvěma trefami po příchodu na Hanou z Komety Brno útočník Martin Kohout. Vítěznou branku vsítil ve vlastním oslabení. Motor venku znovu neuspěl, po Třinci se mu to nepodařilo ani v Olomouci.

Zkraje zápasu se k bekhendové střele protáhl domácí Káňa, Strmeň byl pozorný. Motor pak nevyužil přečíslení dvou proti jednomu a velkou šanci volného Kubíka zastavil u pravé tyče klečící Machovský.

Do vedení šla po deseti minutách Olomouc, k brance se v ponechané výhodě probil Navrátil a kotouč zapadl do sítě. Následně zahrozil Kunc, jehož pokus stačil Strmeň vytěsnit před sebe. Při olomouckém náporu v útočném pásmu si poradil s další střelou od Navrátila.

V úvodu druhé třetiny si do šance najel Kohout, proti hostujícímu brankáři ale neuspěl. České Budějovice srovnaly v přesilovce. Machovskému po nepřesné rozehrávce nejprve pomohla tyč a vzápětí se prosadil Kondelík.

Po vyloučení Musila hráli Jihočeši druhou početní převahu, při ní však inkasovali. Strmeň nestačil na zakončení Kohouta letící na stranu vyrážečky. Olomouc měla poté k dispozici minutu a 17 sekund přesilovky pět na tři, tu nicméně nevyužila.

Ve třetí části ujeli do přečíslení Navrátil s Fridrichem a prvně jmenovaný nastřelil pravou tyč budějovické brány. Pro změnu mezi hostujícími obránci se naskytl prostor Pláškovi. Strmeň musel zasahovat koncem betonu.

Volný před brankou se pak objevil Navrátil, velkou možnost ale neproměnil. Na druhé straně se předvedl Machovský, který vyrazil Kašlíkovu teč z bezprostřední blízkosti. Motor necelé tři minuty před koncem sáhl ke hře bez brankáře, při ní však jen pečetil olomouckou výhru druhým gólem v zápase Kohout.

Hlasy trenérů po utkání:

Róbert Petrovický (Olomouc): „Na hlavu to bylo velmi těžké utkání. Od začátku jsme chtěli být agresivní, soupeř měl pár šancí, ale držel nás Machy (Machovský) v bráně. Všichni hráči to skvěle odpracovali. Měli jsme možnosti v přesilovkách, které dneska každý umí dobře bránit. Musíme tam vylepšit pár věcí. Gól v oslabení určitě pomůže, předtím jsme ubránili dvě velké soupeřovy příležitosti. Vítězství si velmi vážíme.“

Jiří Hanzlík (České Budějovice): „Za dva zápasy venku jsme dali jediný gól. V závěrečné fázi nám chybí kvalita, dopředu nejsme nebezpeční. V takto urputném a vyrovnaném zápase bychom si měli pomoct přesilovkou, máme na to hráče, ale nepomohli jsme si. Místo toho jsme ve vlastní přesilovce dostali gól. Z výsledku jsme zklamaní.“

HC Olomouc – Banes Motor České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Navrátil (P. Musil, Fridrich), 32. Kohout (Kusko), 60. Kohout (Anděl, Kunc) – 22. Kondelík (Gulaš, O. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4025.

Sestavy:

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Rašner, Řezníček, Sirota, Škůrek – Kohout, Kusko, J. Káňa – Navrátil, Nahodil, Fridrich – Orsava, P. Musil, Kunc – Ministr, Anděl, Plášek. Trenér: J. Tomajko.

České Budějovice: Strmeň – Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Š. Kubíček, Pýcha, Cibulka – Gulaš, Kondelík, Ordoš – N. Olesen, Pech, O. Kovařčík – M. Beránek, F. Přikryl, Kubík – Valský, Koláček, Kašlík. Trenér: Čihák.