Komerční prezentace Aktualizace: 11.04.2024 20:55

Praha – Fotbalisté Olympiakosu Pireus v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy porazili na svém hřišti 3:2 Fenerbahce. Další duely Bruggy – PAOK Soluň a Aston Villa – Lille jsou na programu od 21:00.

Olympiakosu zařídil dvoubrankové poločasové vedení Fortunis, jenž první gól sám dal přízemní střelou zpoza vápna a druhý připravil Jovetičovi chytrou kolmicí za obranu. V 57. minutě ještě zvýšil Chiquinho, jenže řecký celek pohodlný náskok do odvety neudržel. V 68. minutě proměnil penaltu Tadič a o dalších šest minut později upravil na 2:3 Kahveci.

Olympiakos proti Fenerbahce navázal na dvě vítězství ze skupinové fáze Evropské ligy v předminulé sezoně.

Úvodní utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy:

Olympiakos Pireus – Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:0)

Branky: 8. Fortunis, 32. Jovetič, 57. Chiquinho – 68. Tadič z pen., 74. Kahveci.

Viktoria Plzeň – Fiorentina 0:0.

21:00 Club Bruggy – PAOK Soluň, Aston Villa – Lille.