Komerční prezentace Aktual.: 25.08.2024 01:03

Samarkand (Uzbekistán) – Olympijští vítězové Martin Fuksa a Josef Dostál dva týdny po pařížských triumfech na kilometru pojedou o světové tituly na 500 metrů. Ve finále A kanoistického mistrovství světa v neolympijských disciplínách se dnes představí ještě smíšený čtyřkajak Anežka Paloudová, Vilém Kukačka, Jakub Zavřel a Adéla Házová.

Kanoista Fuksa zatím v uzbeckém Samarkandu absolvoval jen jednu jízdu a z rozjížďky postoupil přímo do finále. Na pětistovce je dvojnásobným mistrem světa z let 2015 a 2017. Při posledním startu byl předloni v kanadském Halifaxu bronzový. Finále pojede v 9:04 SELČ.

Kajakář Dostál má nabitější program, v sobotu získal s Paloudovou bronz na smíšeném deblkajaku. Na singlu závodí na náhradní lodi, protože mu ta jeho do dějiště šampionátu nedorazila. Vyhrál rozjížďku i semifinále a bude bojovat o návrat na stupně vítězů, loni v Duisburgu byl čtvrtý. Předtím získal tři světové tituly. Finále kajakářů je na programu v 9:18 SELČ.

V odpoledním bloku místního času se představí smíšený čtyřkajak, který pojede v 11:32. Šampionát pak uzavřou závody na 5000 metrů, na které se chystají Paloudová a Zavřel na kajaku a kanoistka Martina Malíková.