Komerční prezentace Aktual.: 28.10.2024 07:11

New York – Český hokejový útočník Ondřej Palát druhým bodem v sezoně NHL pomohl New Jersey k výhře 6:2 nad Anaheimem. Devils vysokým vítězstvím přerušili sérii čtyř proher v řadě.

Hokejisté New Jersey vstupovali do duelu proti Anaheimu z pozice třetího týmu Východní konference NHL, zároveň ale táhli čtyři zápasy dlouhou šňůru bez vítězství. Proti Anaheimu ji razantně ukončili.

Hostující Ducks šli v úvodu zápasu do vedení zásluhou zásahu Brocka McGinna, druhá třetina ale naprosto změnila vývoj hry. Devils v ní nasázeli čtyři branky a odskočili do trháku, který už nepustili.

V závěrečné dvacetiminutovce ještě přidali dva góly a nakonec vyhráli 6:2. Konečnou podobu výsledku dal Erik Haula po druhé přihrávce Paláta v ročníku. Kapitán Ducks Radko Gudas odehrál přes 18 minut a ve statistice plus/minus zaznamenal dva záporné body. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál zůstal na střídačce.

Výsledky NHL

Detroit – Edmonton 2:3 v prodl., New Jersey – Anaheim 6:2, Philadelphia – Montreal 3:4, Colorado – Ottawa 5:4.

2. Dallas 9 7 0 2 29:17 14
3. Minnesota 8 5 2 1 29:21 12
4. St. Louis 9 5 0 4 26:26 10
5. Colorado 9 5 0 4 34:36 10
6. Utah 9 4 1 4 25:32 9
7. Nashville 8 3 0 5 21:28 6
8. Chicago 9 2 1 6 22:31 5