Komerční prezentace Aktual.: 27.10.2024 21:32

Pardubice – Hokejisté Pardubic zdolali v utkání 15. kola extraligy Olomouc 2:1 a vyhráli v extralize potřetí za sebou. Pokaždé navíc bodovali naplno. Dynamo tak nadále vládne tabulce, v jejímž čele má šestibodový náskok před Spartou a Litvínovem. Výhru Východočechů zařídili Robert Kousal a Tomáš Vondráček, jenž rozhodl v 51. minutě. Dvě asistence zaznamenal bek Jakub Zbořil.

V pardubickém dresu poprvé nastoupil útočník Jáchym Kondelík, který přišel z Českých Budějovic výměnou za Tomáše Zohornu. Další nový útočník Jasper Weatherby již v Pardubicích trénoval, ale do utkání ještě nezasáhl.

První šance měli Pardubičtí v přesilovce, ale Kaut ani Červenka nevyzráli na brankáře Machovského. V 15. minutě hrálo Dynamo 14 sekund v pěti proti třem, ale bezbrankový stav se neměnil. A to ani po příležitosti Pauloviče, jenž v závěru první třetiny zblízka nepřekonal Machovského.

Východočeši se dočkali až ve 24. minutě, kdy Červenka ideálně načasoval přihrávku pro Kousala, jenž z první prostřelil gólmana Hanáků. Vedení Dynama mohl vylepšit Červenka, který ujížděl hráčům Olomouce, jenže Machovský puk vyrazil. Vzápětí rozehráli přesilovku hosté a vytvořili si slibné možnosti, Vomáčka si poradil při zakončení Fridricha. Olomouc pak srovnala stav, když Macuh uspěl přesnou střelou z prostoru pro vhazování.

Ve třetí třetině nejprve hosté svou další přesilovku nevyužili, v 51. minutě se naopak dostali do vedení Pardubičtí. Po závaru v útočné třetině vyjel Poulíček od zadního mantinelu a jeho přihrávku zužitkoval Vondráček. Hanáci se potom ubránili v oslabení a usilovali o vyrovnání. Blízko byl Plášek, jemuž radost překazil Vomáčkův zákrok. Minutu před koncem hosté odvolali brankáře, ale těsnou výhru už Východočeši uhájili.

Hlasy po utkání:

Václav Baďouček (Pardubice): „Věděli jsme, že Olomouc hraje silový a nepříjemný hokej, což se potvrdilo. Bylo to kvalitní utkání, otevřené až do konce. Musím mužstvo pochválit za bojovnost a nasazení, což by mělo být samozřejmostí, ale zlepšilo se to. V šatně jsem klukům říkal, že nám ještě schází taková větší přímočarost do brány. Chceme být moc dokonalí, ale ta dokonalost přijde s tím, až nám tam góly začnou padat.“

Róbert Petrovický (Olomouc): „Zápas měl od začátku svou kvalitu. V první třetině se soupeř dostal do větší rychlosti, měl tam několik početních výhod, my jsme oslabení ubránili. Ve druhé třetině šli domácí do vedení, ani ne po chybě, možná jsme měli udělat lepší tlak zezadu. Pak jsme si pomohli přesilovkou, zápas byl až do konce otevřený. Věděli jsme, že soupeř bude velmi nebezpečný v útočném pásmu, ale my jsme poctivě a obětavě bránili a taky nás podržel brankář Machovský. Z naší strany to byl dobrý zápas a bojovný výkon. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli k bodům.“

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. R. Kousal (Červenka, J. Zbořil), 51. Vondráček (Poulíček, J. Zbořil) – 37. Macuh (Orsava, Ondrušek). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Axman, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 10.046.

Sestavy:

Pardubice: Vomáčka – J. Zbořil, D. Musil, Šustr, Vála, Hájek, Švec, Houdek – Mandát, R. Kousal, Červenka – M. Kaut, Kondelík, Smejkal – Vondráček, Poulíček, Paulovič – Herčík, Fiala, Formánek. Trenér: Baďouček.

Olomouc: Machovský – T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Rašner – Kohout, Kusko, Anděl – Fridrich, Macuh, Plášek – Orsava, P. Musil, Kunc – Doktor, Nahodil, J. Knotek. Trenér: J. Tomajko.