Komerční prezentace Aktual.: 25.10.2024 21:25

Kladno – Hokejisté vedoucích Pardubic porazili ve 14. kole extraligy Kladno 4:1 a připsali si desátou výhru nad Rytíři v řadě. Gólově se o to postarali Martin Kaut, Tomáš Vondráček, Roman Červenka a Robert Kousal, tři asistence si připsal Jan Mandát. Za domácí se prosadil Matyáš Filip. Východočeši v soutěži bodovali devětkrát za sebou.

Dynamo nastoupilo poprvé v sestavě s obráncem Jakubem Zbořilem, naopak v útoku již chyběl do Českých Budějovic vyměněný Tomáš Zohorna.

Do první výraznější šance se dostal ve 4. minutě hostující Smejkal, kladenského brankáře Lukeše ale nepřekonal. Do vedení se Pardubice dostaly v oslabení. Smejkalův brejk zastavil jen za cenu faulu Ticháček a Východočeši dostali výhodu trestného střelení, které jistě proměnil Martin Kaut.

Navýšit vedení hostů mohl Herčík, Lukeš byl ale pozorný. Pardubice si poté zahrály i přesilovku pět na tři, kterou ale zkrátilo Smejkalovo vyloučení. Při hře čtyři na tři ale nebezpečně střílel Zbořil.

Rytíři, kteří hráli ve zlaté edici dresů odkazující na slavná období kladenského hokeje, poté mohli hned několikrát vyrovnat. Aktivně hrající Pietroniro ale Vomáčku nepřekonal, z brejku se neprosadil Bláha a při Šustrově vyloučení gólem neskončili zakončení Tralmakse a Smoleňáka.

Kladenský kapitán nepřesně mířil i na začátku druhé části, ve 27. minutě poté po Herčíkově přihrávce dostal do slibné příležitosti Červenka, Lukeš byl ale připravený. Po další přečíslení se neprosadil ani Smejkal. Ve 32. minutě se už ale Dymamo gólu dočkalo, když hosté potrestali chybu domácích v rozehrávce. Skóroval Vondráček. A mohlo být pro Středočechy hůře, střelu faulovaného Martina Kauta ale Lukeš vyrazil.

Ve 42. minutě se tak domácím podařilo snížit, když Filip využil přesilovou hru. Východočeši po inkasované brance zvýšili útočnou aktivitu, přidat třetí uklidňující gól se jim ale dlouho nedařilo. V 53. minutě k tomu měl blízko Červenka, Lukeš ale chytal spolehlivě. Jen o dvě minuty později ale už opakovaný souboj vyšel lépe pro pardubického kapitána. Poslední slovo měl při power play hostující Kousal.

David Čermák (Kladno): „Chtěl bych pogratulovat Pardubicím k vítězství. Myslím si, že rozhodlo proměňování šancí. My jsme naše šance neproměnili. Za stavu 0:0 jsme měli prázdnou bránu, nedali jsme, což rozhodlo. Samozřejmě, kvalita Pardubic je vysoká.“

Václav Baďouček (Pardubice): „Připravovali jsme se na horký kladenský led, protože jsme věděli, že domácí tady hrají dobře. Chtěli jsme eliminovat jejich úvodní tlak, což se, myslím, povedlo. První třetina byla po dlouhé době z naší strany docela slušná, vedli jsme 1:0. Paradoxně ve druhé jsme hráli špatně, ztráceli jsme kotouče u nás v pásmu, měli špatný přechod středního (pásma). Přesto jsme ji vyhráli, šťastně 1:0. Ve třetí jsme po snížení domácích podali zodpovědný výkon a získali tři body.“

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Filip (Jarůšek, M. Procházka) – 9. M. Kaut z trestného střílení, 32. Vondráček (Paulovič, Mandát), 55. Červenka (Mandát, Houdek), 59. R. Kousal (Červenka, Mandát). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mrkva – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4513.

Kladno: Š. Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, R. Jeřábek, Hanousek, Nemčík – Tralmaks, Hult, M. Procházka – Jarůšek, Filip, Smoleňák – O. Bláha, J. Pytlík, J. Strnad – Wimmer, P. Straka, S. Redlich. Trenér: Čermák.

Pardubice: Vomáčka – Šustr, T. Dvořák, J. Zbořil, Vála, Hájek, Švec, Michal Houdek – Herčík, R. Kousal, Červenka – M. Kaut, Poulíček, Smejkal – Vondráček, Mandát, Paulovič – A. Fiala, T. Kaut, Lichtag. Trenér: Baďouček.