Komerční prezentace Aktual.: 27.09.2024 20:32

Ostrava – Hokejisté Pardubic zvítězili v 5. kole extraligy ve Vítkovicích 4:3, když utkání otočili třemi góly v poslední desetiminutovce. Obrat během šesti minut završil v čase 55:03 vítěznou trefou Tomáš Vondráček. Domácí po třech utkáních nebodovali. Dynamo se posunulo na druhé místo tabulky.

Ráz utkání zásadně určovaly přesilovky. Domácí měli v prvním dějství tři vyloučené a hosté toho využili k trvalému tlaku, šancím a výrazné střelecké převaze. Kousalovu možnost ještě obětavým zákrokem překazil Demel. V 16. minutě se ale při hře pět na čtyři do křížné Kousalovy přihrávky z pravého kruhu bez přípravy opřel Radil a Pařík, který poprvé v sezoně mezi tyčemi nahradil Klimeše, neměl nárok. Východočeši, jimž opět scházel útočník Sedlák, měli v první dvacetiminutovce navrch – na střely na branku vyhráli 14:2.

Jenže ve druhé části se karta obrátila. Ještě před koncem první třetiny byl vyloučen Vála a zkraje druhé části přesilovku zužitkoval Barinka, kterému zpoza brány ideálně přihrál Roberts Bukarts.

Pardubice ve druhé části přišly o dominanci a tempo, a to především vinou čtyř vyloučení. Ostravané zatím v této sezoně mají výborné přesilovky a Východočeši se o tom podruhé přesvědčili v 33. minutě. Barinkovu přihrávku si do vlastní brány usměrnil Šustr. Sudí u videa ještě prohlíželi Barinkovo hraní vysokou holí, ale gól uznali.

Jednu z ojedinělých šancí hostů ve druhé části Zohorna nevyužil a 32 sekund před koncem třetiny při hře pět na pět z brankoviště dotlačil puk potřetí za Willa Nellis. Domácí vedli 3:1.

I v úvodu třetí třetiny byly Vítkovice nebezpečnější. Roberts Bukarts a Abdul mohli vedení ještě zvýšit, ale Will svůj tým podržel, což byl odrazový můstek pro závěrečnou ofenzivu Pardubic. Radil po Barinkově ztrátě v obranném pásmu ranou pod břevno snížil na 2:3 a probuzení hosté v 53. minutě zásluhou Kauta v přesilovce i vyrovnali.

Ale i to bylo Pardubicím málo. Jejich tlak v 56. minutě zužitkoval Vondráček. Z těžkého úhlu po ledě mezi betony prostřelil Paříka a tým, ve kterém vloni část sezony hostoval, poslal do kolen.

Ostravané v závěru odvolali gólmana, ale i při hře šest na pět už Východočechy nedostali do problémů.

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Barinka (Roberts Bukarts, Abdul), 33. Barinka (Hladonik), 40. Nellis (Yetman, Abdul) – 16. Radil (Kousal, Hájek), 50. Radil (R. Kousal, D. Musil), 53. Kaut, 56. Vondráček. Rozhodčí: Ondráček II, Šír – Ondráček I, Zíka. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 5847.

Vítkovice: Pařík – Košťálek, Marcel, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Hašek. Trenér: Bruk.

Pardubice: Will – Čerešňák, Hájek, Šustr, T. Dvořák, D. Musil, Vála, od 41. navíc Houdek – Kaut, Červenka, Smejkal – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Vondráček, Poulíček, Mandát – Herčík, Rákos, Lichtag. Trenér: Zadina.