Komerční prezentace Aktualizace: 20.03.2024 07:14

New York – David Pastrňák řídil v NHL svým druhým hattrickem v sezoně výhru hokejistů Bostonu 6:2 nad Ottawou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Havířovský rodák bodoval v šestém utkání v řadě (6+3) a je v soutěži čtvrtý v tabulkách střelců (44 gólů) i produktivity (99 bodů).

Ondřej Palát a Tomáš Nosek přispěli shodně dvěma přihrávkami k výhře New Jersey 5:2 nad Pittsburghem. Carolina porazila i díky trefě Martina Nečase venku New York Islanders 4:1. Petr Mrázek inkasoval šestkrát z 24 střel při prohře Chicaga 2:6 na ledě Los Angeles. Na český brankářský souboj nedošlo, David Rittich sledoval vítězství Kings ze střídačky. Jan Rutta si připsal pět záporných bodů při debaklu San Jose 2:8 v Nashvillu.

Pastrňák zajistil Bostonu v první třetině vedení 2:0. Český útočník otevřel v deváté minutě skóre tečí střely Matta Grzelcyka, jemuž přihrál na modrou čáru Pavel Zacha. Druhý gól přidal ze samostatného úniku, když vystihl v obranném pásmu přihrávku a sólo zakončil bekhendovým blafákem. Pastrňák zkompletoval hattrick ve 45. minutě bekhendem z levého kruhu a gólem na 4:2 odrazil nápor Ottawy.

Pastrňák nasázel v NHL sedmnáct hattricků a v klubové historii je lepší pouze Phil Esposito (26). Sedmadvacetiletý útočník nastřílel za Boston celkově 345 branek a třetí trefou v zápase se posunul v klubové tabulce kanonýrů na sedmé místo před současného prezidenta Bruins Cama Neeleyho.

Palát s Noskem nastupují ve třetí řadě s Dawsonem Mercerem, který zakončil akce českých hráčů. Při svém prvním gólu otevřel v šesté minutě skóre z úniku a v 50. minutě zvýšil po vydařené kombinaci do odkryté branky na 4:1. Nosek si ve 25. utkání sezony připsal první přihrávky a zlepšil se na tři body (1+2). Palát má na kontě 28 bodů (9+19). Dvěma trefami podpořil výhru New Jersey i Timo Meier.

Carolina položila základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládla 3:0. Třetí gól týmu vstřelil Nečas, který využil dvě sekundy před první sirénou přesilovou hru střelou z mezikruží pod horní tyč. Český útočník byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Předčil jej Seth Jarvis, který dal první dva góly utkání.

NHL:

Boston – Ottawa 6:2, Detroit – Columbus 4:3 v prodl., New Jersey – Pittsburgh 5:2, NY Rangers – Winnipeg 2:4, Philadelphia – Toronto 4:3, NY Islanders – Carolina 1:4, Los Angeles – Chicago 6:2, Nashville – San Jose 8:2, Edmonton – Montreal 3:2 v prodl., Vancouver – Buffalo 3:2, Vegas – Tampa Bay 3:5, Anaheim – Minnesota 0:4, St. Louis – Colorado 3:4.