Komerční prezentace Aktualizace: 1.03.2024 07:28

New York – David Pastrňák přispěl v NHL dvěma přihrávkami k hattricku Morgana Geekieho a výhře hokejistů Bostonu 5:4 nad Vegas. Jeden gól vítězů připravil Jakub Lauko. Toronto zdolalo i díky jedné asistenci Davida Kämpfa doma Arizonu, která prohrála čtrnáctký zápas v řadě. Petr Mrázek inkasoval pětkrát z 34 střel při porážce Chicaga 0:5 s Coloradem.

Boston vstřelil mezi 15. až 17. minutou první tři góly zápasu. Po nezištné přihrávce Lauka zpoza branky zvýšil z mezikruží Jesper Boqvist na 2:0. Vzápětí skóroval podruhé v zápase Geekie, jehož v přečíslení tři na dva uvolnil Pastrňák pasem z pravé strany do levého kruhu. Hrdina utkání zkompletoval hattrick ve 37. minutě, když tečoval Pastrňákovu střelu a upravil stav zápasu na 4:2.

Vegas dohnal ztrátu po akcích Chandlera Stephensona (1+1), ale v čase 55:23 rozhodl o výhře Bostonu v přesilové hře Mason Lohrei.

Pastrňák se dvěma asistencemi zlepšil na 87 bodů (38+49) a v produktivitě soutěže je čtvrtý. Zároveň v historické tabulce bodování českých hráčů vystřídal na jedenáctém místě Roberta Langa. Havířovský rodák má na kontě 339 branek a 365 přihrávek a na elitní desítku, kterou uzavírá Petr Nedvěd ztrácí jen třináct bodů.

Kämpf zblokoval při hře Arizony bez gólmana přihrávku a odražený puk vypálil přes celé kluziště do prázdné branky William Nylander. Toronto vedlo ve 34. minutě 3:0 po brance Austona Matthewse, který dal 53. gól sezony.

Mrázka překonal dvakrát Zach Parise, který otevřel v 18. minutě skóre. Colorado odskočilo Chicagu třemi trefami v prostřední třetině. Konečný výsledek stanovil Nathan MacKinnon a je druhým hráčem sezony, který překonal stobodovou hranici. Brankář Justus Annunen zneškodnil všech 24 střel a připsal si první nulu v NHL.

NHL:

Boston – Vegas 5:4, Toronto – Arizona 4:2, Detroit – NY Islanders 3:5, Tampa Bay – Buffalo 2:3 v prodl., Florida – Montreal 4:3 po sam. nájezdech, Nashville – Minnesota 6:1, Dallas – Winnipeg 4:1, Chicago – Colorado 0:5, Columbus – Carolina 2:4, Vancouver – Los Angeles 1:5, Seattle – Pittsburgh 2:0, San Jose – Anaheim 4:6.