Komerční prezentace Aktual.: 29.09.2024 20:59

Plzeň – Hokejisté Plzně porazili v 6. kole extraligy Kometu Brno 3:1 a připsali si první tříbodovou výhru v ročníku. Po bezbrankové první třetině a vyrovnané prostřední části nakonec bojovný zápas rozhodl ve 44. minutě trefou na 2:1 Tomáš Dujsík. Jihomoravané prohráli potřetí za sebou a propadli se na předposlední příčku tabulky. Západočeši naopak díky roduktivní první formaci zaznamenali na třetí pokus první domácí výhru ročníku.

Po opatrném úvodu se ve 4. minutě protáhl do dobré střelecké pozice Zohorna, ale domácí gólman Hrenák si s jeho pokusem z mezikruží poradil. Jeho protějška Krošelje za chvíli protáhl Malák ranou bez přípravy po průniku Schleisse. Jinak se obě mužstva snažila nechybovat a hra se odbývala především ve středním pásmu.

Oběma soupeřům nevycházely ani přesilové hry. Jenže již 40 sekund po zahájení prostřední části zaváhání defenzivy potrestal přesnou střelou z levého kruhu Cingel. Domácí zareagovali aktivním napadáním rozehrávky Komety a v polovině utkání dlouhý nápor prvního útoku Indiánů korunoval Söderlund vyrovnávací trefou na 1:1.

Hosté nestíhali pokrývat lépe se pohybující soupeře a jen díky Krošeljovi přečkali závěr druhé třetiny. Zblízka se proti němu neprosadili Matýs a Holešinský, ve 38. minutě slovinský brankář reflexivně vyrazil i táhlou střelu Simona.

Pasivitu hostů potrestal až Dujsík ve 44. minutě, když díky cloně spoluhráčů na brankovišti upravil nahozením od modré čáry na 2:1. Hráči Komety následně přidali, ale rychlou přesilovkovou kombinaci ve 48. minutě zakončil Zohorna příliš slabě. Nervózní hosté ve snaze o vyrovnání postupně otevřeli hru, do největší příležitosti se dostali až při power play.

Necelou minutu před závěrečnou sirénou však Flek osamocený na pravém kruhu trefil pouze Hrenákovu náruč. Naopak vzápětí střelou do opuštěné branky uzavřel na konečných 3:1 skóre sváteční střelec Piskáček.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Jandač (Plzeň): “Jsme velmi šťastní, že jsme udělali první výhru za tři body, navíc první domácí vítězství. Bylo to těžké a bude to takhle pokračovat i dál. Nemáme mužstvo, které by dávalo tolik branek. Musíme bojovat o každý bod. Pořád je to start soutěže, je to takové urputné. My nehrajeme špatně, ale nadřeme se hrozně na góly. To nás provází od začátku sezony. Po našem gólu na 2:1 se Brno tlačilo za vyrovnáním a my jsme tam měli několik nervózních řešení. David Hrenák nás ale podržel a se štěstím jsme to uhráli.“

Jiří Horáček (Brno): „Bohužel je to pro nás dnes bez bodu. Byl to ubojovaný zápas. Dali jsme jen jeden gól a na něj se hrozně těžko vyhrává. Ve třetí třetině soupeř gólem rozhodl a v power play vedení ještě zvýšil. Krizi máme nyní v tom, že nedáváme moc gólů. Máme jen osm střeleckých úspěchů za šest zápasů. Hrozně se nadřeme na branku a pak ty zápasy dopadají tak, jak dopadají. Nejsme produktivní a nebyli jsme dnes schopní se dostat do vyložené šance ani v přesilovkách, kterých jsme měli dost.“

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Söderlund (Lalancette, Lev), 44. Dujsík (Söderlund, Lev), 60. Piskáček (Lalancette) – 21. Cingel (Flek). Rozhodčí: Pražák, Zeliska – Brejcha, Hnát. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4755.

Sestavy:

Plzeň: Hrenák – Zámorský, Rubins, Merežko, Malák, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Lev, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Mertl, Matýs – Simon, Klepiš, Schleiss – Hauser, Urban, Mužík. Trenér: Jandač.

Brno: Krošelj – Holland, Beaudin, Bartejs, Gulaši, F. Němec, Ďaloga – Flek, Cingel, H. Zohorna – Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil – T. Rachůnek, J. Kos, Zaťovič – Konečný, Kollár, Říčka. Trenér: Pokorný.