Komerční prezentace Aktual.: 26.09.2024 23:09

Frankfurt – Fotbalisté Plzně na úvod hlavní fáze Evropské ligy smazali ve Frankfurtu dvoubrankovou ztrátu a s vítězem soutěže ze sezony 2021/22 nečekaně uhráli remízu 3:3. Domácí poslal v prvním kole ligové fáze ve 38. minutě do vedení Hugo Ekitiké, vzápětí srovnal Pavel Šulc. Po změně stran se za čtvrtý tým bundesligy prosadili v 62. a 67. minutě střídající Junior Dina Ebimbe a Rasmus Kristensen, v 86. minutě ale snížil Prince Adu a v poslední ze tří nastavených minut srovnal Václav Jemelka.

Západočeši sice ani v devátém pohárovém utkání proti německému týmu nezvítězili, ale v pátém zápase na stadionu soupeře z bundesligy poprvé neprohráli. Viktoria částečně odčinila víkendovou ligovou porážku 0:3 v Edenu se Slavií. Zároveň po čtyřech vítězstvích v kvalifikaci ani v pátém duelu tohoto ročníku Evropské ligy neprohrála.

V dalším zápase ligové fáze plzeňské mužstvo za týden přivítá Ludogorec Razgrad. Po změně formátu pohárů v hlavní fázi všech 36 týmů tvoří jednu společnou tabulku. Na všechny celky čeká v soutěži osm zápasů s různými soupeři, první osmička postoupí přímo do osmifinále, kluby na devátém až 24. místě čeká úvodní kolo vyřazovací fáze.

Eintracht Frankfurt – Viktoria Plzeň 3:3 (1:1)

Branky: 38. Ekitiké, 62. Dina Ebimbe, 67. Kristensen – 41. Šulc, 86. Adu, 90.+3 Jemelka. Rozhodčí: Balakin – Berkut, Matyaš (všichni Ukr.) – Pairetto (video, It.). Bez karet. Diváci: 56.500.

Sestavy:

Frankfurt: Santos – Kristensen (85. Collins), Tuta, Theate, Nkounkou – Knauff (60. Dina Ebimbe), Schirí, Dahúd (71. Larsson), Marmúš – Ekitiké (71. Bahoya), Matanovič (60. Šajbí). Trenér: Toppmöller.

Plzeň: Jedlička – Cadu (82. Jirka), Dweh, Markovič, Jemelka, Havel – Červ (76. Sojka), Kalvach (82. Panoš), Šulc – Adu, Vydra (71. Vašulín). Trenér: Koubek.