Komerční prezentace Aktual.: 6.10.2024 20:47

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 9. kole extraligy Litvínov 3:2 v prodloužení a připravili vedoucímu týmu soutěže druhou porážku za sebou. Utkání rozhodl v čase 63:05 obránce Filip Pyrochta první využitou přesilovou hrou Středočechů v sezoně.

Oba týmy postrádaly klíčové hráče. V litvínovské sestavě chyběl potřetí nemocný Ondřej Kaše, domácí postrádali zraněného Lakatoše.

Do první šance se dostal ve 2. minutě mladoboleslavský Pavlík, aktivnějším týmem ale byli hosté. Převahu si vytvořili i zásluhou přesilové hry, kterou ale neproměnili. Ve 12. minutě se však dostali do vedení, když Sukeľ našel volného Koblasu, který prostřelil Furcha. Bruslaři odpověděli v samotném závěru první třetiny, v čase 19:01 se k Junttilovi vrátila jeho zblokovaná přihrávka a finský útočník nezaváhal.

Ve 23. minutě mohli Středočechy posunout do vedení Stránský se Suchým, osamoceni před Zajíčkem ale neuspěli. Litvínovská defenziva následně přežila i několik přečíslení soupeře a ve 31. minutě se Verva dostala do vedení. Šest sekund po skončení přesilové hry se trefil pod horní tyč Furchovy branky Czuczman. Vzápětí mohl zvýšit Pekař, ale neuspěl stejně jako později Sukeľ.

Domácí si mohli pomoct v početní výhodě, při Hlavově trestu ale potvrdili, že se jim v této herní činnost nedaří. V sezoně ještě nevyužili ani jednu přesilovku. Bruslaři tlačili, ale blízko ke gólu měli hosté. Hlava trefil ve 38. minutě tyč, Gut se krátce před druhým odchodem do kabin neprosadil z brejku.

Ve třetí třetině se hosté soustředili na pozornou obranu, Mladá Boleslav se tlačila do útoku a snažila se vyrovnat. Středočeši se dlouho nemohli dostat do slibné šance, v 51. minutě se ale po akci Stránského prosadili. Člen čtvrté formace se nejprve neprosadil sám, následně ale jeho střelu tečoval Suchý a vyrovnal.

V 58. minutě mohl zápas rozhodnout Junttila, jeho střela po litvínovské chybě v rozehrávce ale jen orazítkovala tyč. Došlo tak na prodloužení. Hned po pár sekundách pětiminutového nastavení mohl rozhodnout Čajka, Zajíček ale jeho nájezd zlikvidoval. Hrdinou zápasu se nakonec stal Pyrochta, který v prodloužení potrestal faul Czuczmana.

Hlasy trenérů po utkání:

Martin Slánský (Mladá Boleslav): „Věděli jsme, že budeme čelit velmi dobrému soupeři. Začátek nebyl z naší strany špatný, ale po celou dobu utkání je tam spousta nepřesností, na které se musíme zaměřit. I do budoucna nás může mrzet naše koncovka. Nevyužijeme šance, které si připravíme. A samozřejmě přesilová hra, která nás trápí. V rozhodujících chvílích si nedokážeme pomoct. Dnešního vítězství si vážíme, do dalších utkání se ale musíme zlepšit.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Chtěli jsme zachytit úvod utkání a myslím, že se nám to povedlo. Bohužel ve druhé třetině tomu tak nebylo. Extrémně jsme ztráceli kotouče v obranném pásmu, soupeř se výborně pohyboval, výborně forčekoval a jen tím, že jsme se prosadili krátce po přesilové hře, tak jsme vedli 2:1. Ve třetí třetině jsme hráli poměrně zodpovědně, bohužel se pravidelně nevyhneme dvěma třem malinkatým chybičkám kolem čar, které nás dnes stály větší bodový zisk.“

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Junttila (Skalický), 51. Suchý (J. Stránský), 64. Pyrochta (F. Pavlík) – 12. Koblasa (M. Sukeľ, Zile), 31. Czuczman (Hlava, Gut). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3401.

Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Havlín, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Křepelka – Junttila, Fořt, Skalický – Malát, Čajka, Buchtele – Z. Doležal, Závora, Rekonen – J. Stránský, Suchý, Dvořáček. Trenér: Král.

Litvínov: Zajíček – Baránek, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, Gajdoš – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – Gut, D. Kaše, Hlava – M. Pekař, Jícha, Maštalířský – Havelka, Vopelka, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.