Komerční prezentace Aktual.: 26.09.2024 20:47

Praha – Fotbalisté Rangers na úvod hlavní fáze Evropské ligy vyhráli 2:0 v Malmö. Český reprezentant Václav Černý odehrál za skotský celek 69 minut. Fenerbahce si doma poradilo 2:1 s Unionem Saint-Gilloise.

Rangers se v Malmö ujali vedení už v první minutě, kdy Dessers po chybě v domácí rozehrávce trefil tyč a Bajrami měl z dorážky snadnou práci. Krátce před poločasovou pauzou běžel Černý sám na gólmana, bránu ale netrefil a nepřipsal si druhý zásah po letním příchodu na hostování z Wolfsburgu.

Reprezentačního křídelníka vystřídal ve druhé půli McCausland, jenž sedm minut po příchodu na hřiště střelou o tyč přidal pojistku. Rangers zdolali dnešního soupeře na pátý pokus poprvé .

Od 21:00 je na programu zbývajících sedm zápasů úvodního kola ligové fáze.

Fotbalová Evropská liga – 1. kolo:

Fenerbahce Istanbul – Saint-Gilloise 2:1 (1:0)

Branky: 27. Söyüncü, 82. vlastní Burgess – 90.+4 Sykes. ČK: 90. Osayi-Samuel – 74. Mac Allister.

Malmö – Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

Branky: 1. Bajrami, 76. McCausland.

21:00 Eintracht Frankfurt – Viktoria Plzeň, Ajax Amsterodam – Besiktas Istanbul, AS Řím – Bilbao, Braga – Maccabi Tel Aviv, FCSB – RFS Riga, Lyon – Olympiakos Pireus, Tottenham – Karabach.