Aktualizace: 27.01.2024 06:59

New York – Z českých hokejistů zasáhl ve čtyřech zápasech pátečního programu NHL do hry jen David Rittich. Jedenatřicetiletý gólman nahradil v brance Los Angeles Cama Talbota po první třetině za stavu 0:3 a pustil dva góly z devatenácti střel při prohře 1:5 v Coloradu. Vegas i díky hattricku Jonathana Marchessaulta zvítězil na ledě New Yorku Rangers 5:2.

Colorado nasměroval k výhře Logan O´Connor, který vstřelil první dva góly zápasu a byl vyhlášen první hvězdou. Třetí branku přidal Nathan MacKinnon, který si připsal i asistenci a vystřídal v čele produktuvity Nikitu Kučerova z Tampy Bay. Lídr Avalanche bodoval i ve 25. domácím utkání, což je druhá nejdelší série v historii soutěže od startu sezony. Rekord drží Wayne Gretzky se čtyřiceti zápasy.

Kevin Fiala snížil ve 27. minutě, ale to bylo ze strany Los Angeles vše. Colorado rychle kontrovalo a Josh Manson překonal Ritticha střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Na začátku třetí třetiny využil bleskově přesilovou hru Cale Makar, jehož střelu od modré čáry si srazil do vlastní sítě Drew Doughty.

Vegas sice ztratil v první třetině vedení 1:0, ale na začátku prostřední části odskočil dvěma zásahy během 46 sekund na 3:1. Marchessault přidal ve 43. minutě čtvrtý gól týmu a po snížení Rangers zpečetil výhru i hattrick trefou do prázdné branky. U všech tři gólů mu asistoval Ivan Barbašev. Hostům stačilo k výhře dvacet střel, zatímco jejich brankář Adin Hill zastavil 36 pokusů domácích.

Rangers postrádají v sestavě od začátku listopadu Filipa Chytila, který v pátek trénoval poprvé s týmem po zranění. Nastupoval v bezkontaktním dresu, ale vrátily se mu problémy se zraněním, které ho už téměř čtvrt roku nepustily do hry. Led opustil za asistence spoluhráčů.

Statistika pátečních zápasů NHL:

NY Rangers – Vegas 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 7. Wheeler, 59. Kakko – 25., 43. a 60. Marchessault, 6. Rempal, 24. Kolesar. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Hill, 3. Barbašev (všichni Vegas).

Pittsburgh – Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 2. Guentzel, 60. Malkin – 32. a rozhodující sam. nájezd Reinhart, 5. Rodrigues. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.188. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Bobrovskij (oba Florida), 3. Malkin (Pittsburgh).

Colorado – Los Angeles 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky: 8. a 15. L. O’Connor, 19. MacKinnon, 32. Manson, 41. Makar – 27. Fiala. Střely na branku: 31:27. David Rittich chytal za Los Angeles od druhé třetiny, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Diváci: 18.131. Hvězdy zápasu: 1. L. O’Connor, 2. MacKinnon, 3. Georgijev (všichni Colorado).

Seattle – St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 11. Dumoulin, 24. Bjorkstrand, 36. Tolvanen – 42. a 64. Bučněvič, 8. Sundqvist, 36. Thomas. Střely na branku: 36:18. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand (Seattle), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Dumoulin (Seattle).

6. Arizona 47 23 3 21 142:144 49
7. Minnesota 48 21 5 22 147:163 47
8. Chicago 49 14 2 33 105:176 30