New York – David Rittich vyšel vítězně z přímého souboje českých brankářů v přípravě na NHL. Gólman Los Angeles přispěl k výhře 3:2 nad Anaheimem s mistrem světa Lukášem Dostálem sedmnácti zákroky a navíc si připsal i asistenci u gólu na 2:1. Dostál čelil 33 střelám. Poprvé v přípravě nastoupil za Kings devatenáctiletý odchovanec Liberce Jakub Dvořák a byl na ledě u jedné inkasované branky.

Útočník Calgary Adam Klapka dal v přípravě už třetí branku. V sobotu zpečetil výhru 4:2 v kanadském duelu s Vancouverem. Hosté dali oba góly Danielu Vladařovi, který odchytal první dvě třetiny a připsal si 15 zákroků. Klapkův a Vladařův spoluhráč Martin Frk vyšel bodově naprázdno.

Poprvé se mezi střelce zapsal Eduard Šalé, Seattle ale prohrál na ledě Edmontonu 4:5. Odchovanec Komety Brno v první třetině v přesilovce zlomil nerozhodný stav 1:1, poté co využil krásnou křižnou přihrávku Ryana Wintertona. Hosté ve druhé třetiny vedli 4:2, ale ani to jim nestačilo.

Petr Mrázek předvedl v brance Chicaga 32 zákroků, ale Blackawks prohráli na ledě St. Louis 2:3 v prodloužení. Za Blues hrál poprvé i Radek Faksa, jenž do týmu přišel z Dallasu.

Carolina bez Martina Nečase prohrála na ledě obhájců Stanley Cupu z Floridy 4:5 v prodloužení. Za vítěze nastoupil slovenský útočník Oliver Okuliar, který ještě v minulé sezoně hájil barvy extraligového Hradce Králové a v základní části za něj nastřílel 24 branek.

Obránce David Jiříček byl u výhry Colombusu nad Buffalem 6:3. Blue Jackets skórovali pětkrát v posledních 13 minutách, dva góly dala letní posila z Montrealu Sean Monahan.

Tampa Bay prohrála na ledě Nashvilleu vysoko 0:6 a debakl neodvrátil ani mladý český útočník Gabriel Szturc. Finský brankář Juuse Saros pochytal všech 23 střel.

Přípravné zápasy NHL:

Los Angeles – Anaheim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 7. a 41. Laferriere, 26. Kopitar (Rittich), 41. Laferriere – 14. Colangelo, 56. Vatrano. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas a inkasoval dvě branky z 19 střel, úspěšnost zákroků měl 89,5 procenta. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 58:12 minuty, inkasoval tři branky z 33 střel, úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta.

Florida – Carolina 5:4 v prodl. (1:2, 3:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 38. a 63. Boqvist, 15. Giles, 27. Skoog, 33. Vilmanis – 3. Blake, 20. Jaaska, 25. Drury, 25. Trikozov.

Columbus – Buffalo 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)

Branky: 47. a 50. Monahan, 38. Van Riemsdyk, 50. Christiansen, 51. Fantilli, 59. C. Sillinger – 15. Dunne, 30. Metsa, 54. Jobst.

Montreal – Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 59. Dach – 10. a 44. Robertson.

Philadelphia – Boston 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 25. a 64. Mičkov, 17. Ristolainen – 13. Lindholm, 23. Poitras.

St. Louis – Chicago 3:2 (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)

Branky: 45. a 64. Holloway, 52. Toropčenko – 11. Kurashev, 13. Maroon. Petr Mrázek odchytal za Chicago 63:11 minuty, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 91,4 procenta.

Nashville – Tampa Bay 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Branky: 11. Hinostroza, 13. Tomasino, 31. Bellows, 36. Novak, 36. Marchessault, 40. Wiesblatt.

Calgary – Vancouver 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky: 5. Pachal, 7. Lomberg, 29. Coleman, 37. Klapka – 9. Lekkerimäki, 32. Raty. Daniel Vladař odchytal za Calgary 40 minut, inkasoval dvě branky ze 17 střel a úspěšnost zákroků měl 88,2 procenta.

Edmonton – Seattle 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky: 4. Nugent-Hopkins, 18. Philp, 39. Ekholm, 46. Podkolzin, 58. Lavoie – 9. Melanson, 14. Šalé, 26. Hayden, 38. Meyers.