Komerční prezentace Aktual.: 21.10.2024 07:11

New York – David Rittich kryl v NHL na ledě Anaheimu čtrnáct střel a dovedl Los Angeles v českém brankářském souboji k výhře 4:1. Na opačné straně zastavil Lukáš Dostál zastavil 33 z 35 pokusů hostů a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Další brankář Vítek Vaněček neodvrátil 18 zákroky prohru San Jose 1:4 s Coloradem.

Oba brankáři drželi v Anaheimu bezgólový stav do 44. minuty, ve které ujel Adrian Kempe a překonal Dostála střelou mezi betony. O chvíli později vystihl Alex Laferriere špatnou přihrávku a pohotovým švíhem nad vyrážečku zvýšil. Rittich přišel o čisté konto v čase 58:16, kdy usměrnil Ryan Strome puk do sítě z hranice brankoviště. Výhru Los Angeles pojistili Kevin Fiala a Mikey Anderson při hře domácích bez gólmana.

Colorado nasměroval k vítězství Ross Colton, který vstřelil v úvodní třetině první dvě branky zápasu. Nejdříve využil přesilovou hru střelou z mezikruží nad lapačku Vaněčka, při druhé gólové akci skóroval z úniku na opačnou stranu. V 19. minutě snížil v početní převaze William Eklund. Hostům vrátil dvougólový náskok ve třetí třetině Joel Kiviranta, který si vychutnal Vaněčka bekhendovou kličkou. Výhru zpečetil Cala Makar při hře San Jose bez brankáře.

Výsledky NHL

Winnipeg – Pittsburgh 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Branky: 33. Connor, 38. Scheifele, 40. Naměstnikov, 45. Lowry, 48. Appleton, 58. Niederreiter – 26. a 42. Eller, 22. Hayes. Střely na branku: 37:42. Diváci: 13.760. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Appleton, 3. Comrie (všichni Winnipeg).

San Jose – Colorado 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 39. Eklund – 7. a 17. Colton, 50. Kiviranta, 59. Makar. Střely na branku: 26:22. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 57:36 minuty, inkasoval tři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 14.125. Hvězdy zápasu: 1. Colton, 2. Makar (oba Colorado), 3. Eklund (San Jose).

Anaheim – Los Angeles 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

Branky: 59. R. Strome – 44. Kempe, 39. Laferriere, 59. Fiala, 60. M. Anderson. Střely na branku: 15:37. Luká Dostál odchytal za Anaheim 59:23 minuty, inkasoval dva góly z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,8 procenta. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval jeden gól z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 16.098. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. Dostál (Anaheim), 3. Kopitar (Los Angeles).