Komerční prezentace Aktualizace: 28.04.2024 13:35

Jerez (Španělsko) – Filip Salač ve Velké ceně Španělska Moto2 bodoval na jedenáctém místě. V Jerezu zvítězil domácí Fermín Aldeguer před Američanem Joem Robertsem, který se posunul do čela průběžného pořadí mistrovství světa.

Salač v kvalifikaci obsadil 14. pozici, ale díky dobrému startu si polepšil o čtyři místa. Dvaadvacetiletý český jezdec se poté dlouho držel na desáté příčce, ale v posledním kole ho o ni připravil Thajec Somkiat Čantra.

Pro Salače i tak šlo o nejlepší výsledek v mistrovství světa od loňské říjnové Velké ceny Japonska, ve které byl pátý. Člen týmu ELF Marc VDS Racing, jenž před dvěma týdny v Austinu získal první letošní bod, je v pořadí MS šestnáctý.

Aldeguer si první vítězství v sezoně připsal s náskokem 1,3 sekundy před Robertsem, kterému však druhé místo stačilo k posunu na první místo průběžné klasifikace. Americký závodník vede pořadí o pět bodů před Španělem Sergiem Garcíou.

Velká cena Španělska v Jerezu:

Moto3: 1. Veijer (Niz./Husqvarna) 33:29,725, 2. Muňoz -0,045, 3. Ortolá (oba Šp./KTM) -0,871, 4. Jamanaka (Jap./KTM) -4,849, 5. Kelso (Austr./KTM) -10,178, 6. Fernández (Šp./Honda) -10,353.

Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. Holgado (Šp./Gas Gas) 74, 2. Alonso (Kol./CFMoto) 68, 3. Veijer 46, 4. Ortolá 39, 5. Kelso 39, 6. Muňoz 38.

12:15 Moto2,

14:00 MotoGP.