Komerční prezentace Aktual.: 26.10.2024 10:05

Buriram (Thajsko) – Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Thajska silničních motocyklů z druhé řady. Šesté místo v kategorii Moto2 je pro českého závodníka letos nejlepším kvalifikačním výsledkem, v Buriramu předčil květnovou devátou příčku z Francie. Na startu se navíc po trestu pro Tonyho Arbolina postaví na pátou pozici.

Kvalifikaci Moto2 vyhrál Japonec Ai Ogura, vedoucí závodník mistrovství světa. Salač za ním zaostal o 143 tisícin sekundy.

Dvaadvacetiletý český jezdec stáje Elf Marc VDS obsadil před týdnem v Austrálii 14. místo a bodoval v sedmém závodě MS za sebou. Předtím byl na začátku října třetí ve Velké ceně Japonska. V Thajsku si před dvěma lety díky druhému místu dojel pro první pódiové umístění v kategorii Moto2.

Velká cena Thajska v Buriramu – kvalifikace:

Moto3: 1. Kelso (Austr./KTM) 1:40,603, 2. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,073, 3. Piqueras (Šp./Honda) -0,124.

Moto2: 1. Ogura (Jap./Boscoscuro) 1:34,728, 2. Canet (Šp./Kalex) -0,051, 3. Moreira (Braz./Kalex) -0,074, …6. Salač (ČR/Kalex) -0,143 (na startu závodu bude Salač po trestu pro soupeře pátý).

MotoGP: 1. Bagnaia 1:28,700, 2. Bastianini (oba It./Ducati) -0,232, 3. Martín (Šp./Ducati) -0,430.

10:00 sprint MotoGP.