Komerční prezentace Aktualizace: 31.03.2024 21:50

Praha – Fotbalisté pražské Sparty po reprezentační přestávce zvítězili ve 26. kole první ligy v Českých Budějovic 1:0 a nadále vedou tabulku o bod před Slavií. Ostrava porazila Teplice 4:1, doma v nejvyšší soutěži zvítězila po šesti měsících a poskočila na čtvrté místo před Slovácko. Karviná v oslabení prohrála v Hradci Králové 1:2 a Mladá Boleslav gólem v páté minutě nastavení udolala v přestřelce Zlín 3:2.

Jediný gól na jihu Čech dal v 17. minutě Veljko Birmančevič, při jehož střele chyboval domácí brankář Martin Janáček. Obhájce titulu z Letné porazil v lize Dynamo počtvrté za sebou a v nejvyšší soutěži s ním posedmé po sobě neinkasoval. Jihočeši potřetí z minulých čtyř kol prohráli a zůstali v tabulce poslední s jednobodovou ztrátou na Karvinou.

Ostrava doma v lize zvítězila po sedmi zápasech. Slezané si proti Teplicím v úvodu vytvořili dvougólový náskok po trefách Abdullahiho Tanka a Matúše Rusnáka a ve druhé půli Ewerton přidal třetí branku. Hosté snížili zásluhou osmnáctiletého litevského debutanta Nojuse Audinise, ale v závěru se prosadil další střídající hráč Quadri Adediran. Baník potřetí z posledních čtyř kol vyhrál. Naopak Severočeši z minulých tří ligových utkání získali jediný bod a jsou devátí.

Hradec Králové poslal proti Karviné v 25. minutě do vedení Štěpán Harazim, jeho spoluhráč Jakub Klíma ještě do pauzy vlastní brankou nechtěně srovnal. V nastavení první půle dostal červenou kartu hostující Amar Memič a přesilovku využil v 65. minutě Karel Spáčil.

Východočeši po nástupu trenéra Davida Horejše prohráli jediný ze čtyř ligových zápasů a posunuli se na 11. místo. Karvinský nováček potřetí z posledních čtyř kol nebodoval a nevyužil šanci opustit předposlední místo tabulky poté, co prohrál i třetí nejhorší celek soutěže Zlín.

„Ševci“ v Mladé Boleslavi rychle prohrávali o dva góly, v 11. a 15. minutě se trefili Matěj Pulkrab a Tomáš Ladra. Ještě v úvodním dějství snížil Tomáš Schánělec a na začátku nastavení srovnal střídající Vukadin Vukadinovič. Domácí ale nakonec přece jen zvítězili, poté co se v závěru s pomocí teče bránícího Martina Cedidly prosadil další příchozí hráč z lavičky a někdejší útočník Zlína Lamin Jawo. Rozhodčí označil gól za vlastní.

Mladoboleslavští v nejvyšší soutěži popáté za sebou neprohráli a posunuli se na páté místo tabulky o bod za Ostravu. Zlín vyhrál v jediném z posledních osmi kol a zůstal čtrnáctý o bod před Karvinou.

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav – FC Zlín 3:2 (2:1)

Branky: 11. Pulkrab, 15. Ladra, 90.+5 vlastní Cedidla – 39. Schánělec, 90.+1 Vukadinovič. Rozhodčí: Zaoral – Kubr, Pochylý – Kocourek (video). ŽK: Šimek – Slončík. Diváci: 2381.

Baník Ostrava – FK Teplice 4:1 (2:0)

Branky: 6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton, 88. Adediran – 76. Audinis. Rozhodčí: Trska – Nádvorník, Mokrusch – Berka (video). ŽK: Rusnák – Švanda, Frťala (trenér). Diváci: 9440.

FC Hradec Králové – MFK Karviná 2:1 (1:1)

Branky: 25. Harazim, 65. Spáčil – 35. vlastní Klíma. Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček – Szikszay (video). ŽK: Dancák, Čmelík, Koubek – Ražnatovič, Doležal, Raspopovič. ČK: 45.+4 Memič (Karviná). Diváci: 5508.

Dynamo České Budějovice – Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 17. Birmančevič. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček – Černý (video). ŽK: Zelený (Sparta). Diváci: 6681 (vyprodáno).